pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mary Poppins

Autor książki:

P.L. Travers

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 130x197 mm
EAN: 9788310134912
ISBN: 978-83-1013-491-2
Data: 2021-08-13
26.57  36.90  10.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Opowieść o najsłynniejszej niani świata i o dzieciach z Czereśniowej 17 - w nowym przekładzie Marcina Mortki i z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard. Gdy w odpowiedzi na ogłoszenie w gazecie Mary Poppins zjawia się w domu rodziny Banksów, czwórka dzieci szybko odkrywa, że to niania inna niż wszystkie. Kim tak naprawdę jest ta dziwna, opryskliwa osoba z parasolką o papuziej główce Mary wjeżdża po poręczy na piętro, ma niezwykłego wujka unoszącego się pod sufitem, rozumie język psów i przylepia gwiazdy do nocnego nieba Obiecuje małym Banksom, że zostanie z nimi, póki wiatr się nie zmieni, i pewnego dnia rzeczywiście odchodzi (a właściwie odlatuje) - ale nie na zawsze!
Mary Shepard (1909-2000) - brytyjska ilustratorka książek dla dzieci najbardziej znana z serii książek P.L. Travers o Mary Poppins. Była córką malarki Florence Chaplin oraz ilustratora Ernesta Howarda Sheparda, twórcy wizerunku Kubusia Puchatka. Gdy E.H. Shepard odmówił zilustrowania książki Travers z powodu nadmiaru obowiązków, pisarka przypadkiem ujrzała kartkę bożonarodzeniową autorstwa dwudziestokilkuletniej Mary, absolwentki Slade School of Fine Art, i doceniła jej styl, w którym zobaczyła radosną niedoskonałość, pozbawioną naiwności niewinność i zdolność do dziwienia się światu.

Tak się rozpoczęła pisarsko-ilustratorska współpraca, która trwała od 1934 do 1988 roku. P.L. Travers (1899-1996) - australijska pisarka i poetka pochodzenia brytyjskiego urodzona jako Helen Lyndon Goff. W młodości była również obiecującą aktorką szekspirowską oraz dziennikarką. Zainteresowana mistycyzmem, przez pewien czas należała do zwolenników Georgija Iwanowicza Gurdżijewa, ormiańskiego przywódcy duchowego i filozofa. Sławę przyniosło jej osiem książek o Mary Poppins, z których już pierwsza spotkała się z uznaniem krytyków literackich i czytelników na całym świecie. Seria Mary Poppins szybko weszła do kanonu literatury dziecięcej, choć sama Pamela Lyndon Travers twierdziła, że nie pisze z myślą o dzieciach. Jej bohaterkę - nieuprzejmą i apodyktyczną, lecz obdarzoną czarodziejskimi mocami i wnoszącą magię w życie swoich podopiecznych - często porównywano do równie "niegrzecznego" Piotrusia Pana.

Książka "Mary Poppins" - P.L. Travers - oprawa twarda - Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]