pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Marion córeczko, dlaczego cię zadręczyli? Prześladowanie w szkole...
książka:

Marion córeczko, dlaczego cię zadręczyli? Prześladowanie w szkole zabija!

Dane szczegółowe:
Wydawca: Amber
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
EAN: 9788324160228
ISBN: 978-83-2416-022-8
Data: 2016-10-25
pozycja niedostępna

Marion córeczko, dlaczego cię zadręczyli? Prześladowanie w szkole zabija! - Nora Fraisse - opis książki:

Koledzy ją prześladowali. Nauczyciele nie reagowali. Powiesiła się, a obok powiesiła swój telefon komórkowy...

Ta książka poraża. To krzyk matki - krzyk rozpaczy: do córki, do siebie, do kolegów, do nauczycieli, do ministra i do samego prezydenta Francji!
Dlaczego?
Dlaczego jej trzynastoletnia córka odebrała sobie życie? Co przeżywała w szkole? Dlaczego nikt nie reagował? Dlaczego nauczyciele byli obojętni? Dlaczego system jest tak bezduszny?
Przemoc w szkole dotyka co dziesiątego ucznia. Bo jest słabszy, inny, odstaje od grupy. Ofiary często nie proszą o pomoc. Boją się, wstydzą, nie chcą martwić rodziców. Marion też nic nie mówiła...

Matka chce zrozumieć. Prowadzi śledztwo, rozmawia z rodzicami, nauczycielami, szuka wskazówek w sms-ach do córki, na jej koncie na Facebooku. Znajduje potworne, obrzydliwe wyzwiska, groźby. I przeżywa kolejny szok: śmierć dziecka nie wywołuje skruchy, tylko agresję oprawców.

Jej książka to oskarżenie, studium agresji, tchórzostwa i bezkarności, wstrząsające jak thriller psychologiczny.

To ostrzeżenie - dla rodziców, nastolatków, nauczycieli. Żeby nie przegapić czyjegoś życia. Bo każdy może doprowadzić do śmierci dziecka.

To pełne bólu wołanie matki: "Niech twoja śmierć pomoże innym. Po to piszę tę książkę".

Autobiografia NORY FRAISSE poruszyła w 2015 roku opinię społeczną we Francji. Wywołała burzę w mediach, pisała o niej w obszernych artykułach najpoważniejsza prasa: "Le Monde", "Paris Match", "Elle", "Le Parisien". Sprzedana w ponad 80 000 egzemplarzy była bestsellerem Top 10 francuskich list.

Książka „Marion córeczko, dlaczego cię zadręczyli? Prześladowanie w szkole zabija!” - oprawa miękka - Wydawnictwo Amber.

Książka posiada 224 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Marion córeczko, dlaczego cię zadręczyli? Prześladowanie w szkole..."