pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Marilyn Manson. Dysekcja

Dane szczegółowe:
Wydawca: KAGRA
Rok wyd.: 2002
Oprawa: miękka
Ilość stron: 174 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788387598785
ISBN: 83-8759-877-1
Data: 2008-12-03
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Marilyn Manson jest kimś więcej, niż przeciętną gwiazdą rocka - jest zjawiskiem kulturowym. Stworzył fantasmagoryjny świat dziwaków nieodparty dla całego pokolenia zrażonej młodzieży, wywołując jednocześnie bezprecedensowe kontrowersje i protesty zarówno ze strony konserwatystów, jak i organizacji chrześcijańskich. W książce Marilyn Manson: dysekcja autor, Gavin Baddeley przeprowadza kulturową autopsję, zgłębiając brzemienne w skutki wpływy i psychotyczne źródła, które stworzyły tego fascynującego frankensteinowskiego potwora. Pełne wizualnego podejścia zdjęcia i tekst tej pracy formułują pełen notatek dziennik patologa, który w lekceważący, chociaż głęboko autorytatywny sposób pomaga w badaniu mitów stworzonych wokół osoby Mansona.
W każdym rozdziale odkrywamy inny aspekt osobowości Mansona i odpowiadające mu wpływy i obsesje: kulturowe archetypy mordercy Charlesa Mansona i seksownego kociaka Marilyn Monroe, które zrodziły Marilyna Mansona; Satanizm wraz z dominującym cieniem Antona La Vey i Aleistera Crowleya; dziecięce lęki i wywrotowe fantazje adolescenta; subkultura muzyki gotyckiej i industrialnej; Internet; science fiction; narkotyki i choroby; transwestytyzm i muzyka glamrockowa; fetysze seksualne i sadomasochizm; symbolika faszystowska i filozofia Nietschego; projekcyjne halucynacje oraz filmowy projekt Marilyna Mansona pt. Holy Wood.
Gavin Baddeley jest ekspertem w sprawach okultyzmu, muzyki rockowej i kultury chłamu, jest on również autorem uznanej przez krytyków książki Lucyfer Rising: Sin, Devil Worship & Rockn Roll. Podobnie jak Marilynowi Mansonowi, jemu również Anton La Vey nadał honorowy tytuł kapłana w założonym przez siebie Kościele Szatana.
Dysekcja Marilyna Mansona autorstwa Gavina Baddeley to świetna próba tak kulturowego jak i historycznego zgłębienia życia i czasów Marilyna Mansona Styl Baddeleya jest rzeczowy i przykuwający uwagę, a chociaż książka ta nawet najmocniejsze żołądki potrafi doprowadzić do mdłości, równocześnie nie można się jej oprzeć, zagłębiając się w lekturę o jeszcze gorszym zdeprawowaniu.
- Metal Hammer 8/10, Wrzesień 2000

Książka "Marilyn Manson. Dysekcja" - oprawa miękka - Wydawnictwo KAGRA. Książka posiada 174 stron i została wydana w 2002 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]