pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Maria królowa Szkotów. Prawdziwa historia Marii Stuart
Tytuł książki:

Maria królowa Szkotów. Prawdziwa historia Marii Stuart

Autor książki:

John Guy

Dane szczegółowe:
Wydawca: NieZwykłe
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 600 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788378899167
ISBN: 978-83-7889-916-7
Data: 2019-04-08
45.15  59.99  14.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Maria królowa Szkotów. Prawdziwa historia Marii Stuart - John Guy - opis książki:

Film na podstawie książki już w kinach!
Książka finalistka nagrody National Book Critics Circle
Triumf [...] arcydzieło przepełnione żarem i tragedią - Amanda Foreman, autorka książki Georgiana, Duchess of Devonshire.

Na kartach tej pierwszej pełnej biografii Marii Stuart, jaka powstała od ponad trzydziestu lat, John Guy odmalowuje pasjonujący i dogłębny portret jednej z największych kobiet w dziejach, a jej świat i miejsce w historii przedstawia w zdumiewająco aktualny sposób. Zgromadziwszy wszelkie zachowane dokumenty i ujawniwszy po raz pierwszy zbiór nowych źródeł na jej temat, Guy burzy popularny wizerunek Marii, królowej Szkotów, jako romantycznej "gwiazdy", osiągającej swe cele za pomocą kobiecych sztuczek, a ją samą stawia na równej pozycji, tak pod względem intelektualnym, jak politycznym, z Elżbietą I.

Za sprawą wytyczających nowy szlak badań tego autora i stylu jego prozy, którą czyta się nadzwyczaj dobrze, zaczynamy postrzegać Marię jako postać biegłą w sztuce dyplomacji, przemyślnie lawirującą wśród oszałamiającej liczby frakcji politycznych, które dążyły do kontroli nad nią bądź jej zdetronizowania. Książka ta zapewnia nam fascynujące, a zarazem burzące mity spojrzenie na kobietę oraz władczynię o złożonej osobowości i na jej epokę.

Biografia autorytatywna [...] porywająca [...] której lektura to czysta przyjemność - Washington Post Book World.

Książkę czyta się niczym dramat szekspirowski, do tego zaś dochodzą wszystkie wyborne intrygi i świeży styl - Atlanta Journal-Constitution.

John Guy jest pracownikiem naukowym wykładającym historię w Clare College na Uniwersytecie w Cambridge, a także autorem kilku książek, w tym bestsellerowego podręcznika o Anglii czasu Tudorów.

Pełna werwy i dająca zadowolenie czytelnikowi [...] relacja Guya zawiera wszystkie gwałtowne zwroty akcji właściwe dla dobrego thrillera, a także sporą dawkę horroru - Kirkus Reviews.

Równie urzekająca jak kryminał - Gerard Kilroy, The New York Times Book Review.

Niedawne wybryki rodziny królewskiej wydają się wręcz blade w porównaniu z rewelacjami, jakie John Guy ujawnia w Królowej Szkotów - Claire Lui, Entertainment Weekly.

Królowa Szkotów to triumf biografii, kunsztu pisarskiego i pracy detektywistycznej w dziedzinie historii. John Guy stworzył arcydzieło, przepełnione żarem i tragedią - Amanda Foreman, autorka Georgiana, Duchess of Devonshire.

Rzadko kiedy udawało się tak efektywnie połączyć znakomitą erudycję ze znakomitą narracją - John Adamson, Daily Telegraph.

Wciągająca biografia [...] na podstawie skrupulatnych badań [...] naukowa i intrygująca - Peter Ackroyd, The Times of London.

Pełna biografia [...] czyta się ją równie emocjonująco jak powieść kryminalną, obfituje też w detale i zawiera autorytatywną analizę - Miranda Seymour, The Sunday Times.

Nie potrafiłem odłożyć tej książki [...] [Historia Marii] nigdy przedtem nie została opowiedziana z takimi szczegółami, w równie ścisły sposób, ani z taką wnikliwością i dramatyzmem - Gerard De Groot, Scotland on Sunday.

John Guy to nagradzany historyk, specjalizujący się w dziejach Anglii epoki Tudorów. Jest pracownikiem naukowym Clare College Uniwersytetu w Cambridge oraz autorem książki Królowa Szkotów: prawdziwe życie Marii Stuart - wielkiego międzynarodowego bestsellera, dzięki któremu zdobył nagrody Whitbread Award i Marsh Biography Award oraz znalazł się w finale National Book Critics Circle Award. Wśród innych książek Guya znajdują się A Daughters Love: Thomas More and His Dearest Meg i Thomas Becket: Warrior, Priest, Rebel, a także przełomowa i ciesząca się ogromną popularnością praca o historii Anglii za rządów dynastii Tudorów.

Książka „Maria królowa Szkotów. Prawdziwa historia Marii Stuart” - oprawa twarda - Wydawnictwo NieZwykłe. Książka posiada 600 stron i została wydana w 2019 r. Cena 45.15 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Maria królowa Szkotów. Prawdziwa historia Marii Stuart"
Produkty podobne:
Elżbieta matka królowej Jadwigi - okładka książki
Elżbieta matka królowej Jadwigi Alina Zerling-Konopka