pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Margaret 2.0

Autor książki:

Aleksandra Zając

Dane szczegółowe:
Wydawca: Eperons-Ostrogi
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 12.5x20.5 mm
EAN: 9788367369114
ISBN: 978-83-67369-11-4
Data: 2023-06-12
30.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Polifoniczna opowieść z pogranicza sagi i powieści historycznej. Pisarka, posługując się wielogłosem bohaterów, ukazuje różnorodną panoramę dziewiętnastowiecznej i dwudziestowiecznej Europy. To obraz bogaty w fakty, wątki historyczne i szczegóły z życia rodzin przesiedleńczych, a także obyczaje, zakorzenione w przekazach ustnych bądź w opowieściach o znikających z mapy świata miejscach. To pełna przygód powieść szkatułkowa, próba gry wyobraźni oraz nieskrępowanego bogactwa języka gawędy, która stanowi nie tylko mistrzowską realizację gatunku, ale przede wszystkim oddaje ducha Europy i świata. To także niezwykła opowieść o miłości, miłość to jest matka i ojczyzna. To dzięki niej nadmiar i bujność życia zawsze się gdzieś rozleją, przecisną przez sztucznie stworzone granice. Wyleją, niczym wzbierająca woda, poza tamy, rozlewając się w historie zakorzenione w pamięci, pojawiające się pod postacią fantazmatów czy niepokojących symboli. Albo spokojnie zastygają w ikonę, w której czytelnik widzi spojrzenie skierowane w przeszłość –studnię znaczeń, którą można kontemplować i nasiąkać głębią.]

***

Aleksandra Zając (ur. 1985 r. w Rybniku). Od czasu studiów związana z Krakowem. Przez półtora roku studiowała i pracowała we Włoszech (Bolonia, Rzym, Riccione). W 2019 roku obroniła tytuł doktora nauk społecznych. Naukowo zainteresowana badaniami nad bezpieczeństwem. Od 2022 r. mieszka z mężem i synem w Szwajcarii. Obecnie zawodowo związana z American Institute of Applied Sciences in Switzerland. Ma zamiar wrócić do Polski. Margaret 2.0 to jej książkowy debiut.

Książka "Margaret 2.0" - Aleksandra Zając - oprawa miękka - Wydawnictwo Eperons-Ostrogi. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2023 r. Cena 30.07 zł. Zapraszamy na zakupy!