pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Marek Dyjak. Polizany przez Boga
Książki »
Tytuł książki:

Marek Dyjak. Polizany przez Boga

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788326813825
ISBN: 978-83-2681-382-5
Data: 2014-12-01
29.87  39.99  10.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Marek Dyjak, kultowa postać polskiej piosenki, w rozmowie ze słynnymi wywiadowcami : Arkadiuszem Bartosiakiem i Łukaszem Klinke. Szczera do bólu opowieść o życiu i śmierci, wzlotach i upadkach, miłości i stracie Autorzy o książce: Marek Dyjak to arsenał amunicji. Zadając kolejne pytania, otwierające szczelnie pozamykane skrzynie ze wspomnieniami, nigdy nie wiedzieliśmy na co trafimy, ale zawsze mieliśmy pewność, że będzie wybuchowo. Wszyscy myślą, że Dyjak to świetny wokalista, rasowy pijak i niedoszły samobójca. My staraliśmy się odnaleźć prawdziwą naturę Marka, tę mniej znaną i oczywistą. Wrażliwego człowieka skrytego pod maską prostolinijności, pogodnego faceta w przebraniu depresyjnego mruka i radykalnego komentatora rzeczywistości, którego metafor nie przebiją najwięksi poeci. Mamy nadzieję, że czytając tę książkę, zbliżą się Państwo do prawdziwego Marka.

Fragmenty z książki: Byłem facetem, który żył prawie jak bezdomny. Ekskluzywnym alkoholikiem uprawiającym muzykę. Mieszkałem w ciemnych dzielnicach. Na Jeżycach w Poznaniu, na Pradze w Warszawie, przy Grodzkiej w Lublinie, zanim zrobiła się tam Starówka. W przeróżnych miejscach, w których działy się przeróżne rzeczy. Bardzo mocne rzeczy. Wszystkie mam opisywać To były tanie chwyty. A to nie ma być tania książka Wiecie jaka jest najgorsza rzecz, która może się przytrafić alkoholikowi Łzy ze szczęścia. Bo często szczęśliwa sytuacja kończy się nawrotem i piciem. Niebezpieczne jest szczęście i nieszczęście. Łzy radości bolą tak samo jak łzy smutku.

Zdarzyło mi się pobić ojca. Bardzo poważnie. Wylądował w szpitalu. Mniejsza z tym, czy słusznie czy niesłusznie. Nie ma sytuacji, które pozwalają zabić ojca. Takich rzeczy się po prostu nie robi... Pobicie taty przeżyłem strasznie. Wygranie tej przegranej sytuacji powoduje, ze nigdy, przenigdy sobie z nią nie poradzę. W wieku dwudziestu pięciu lat miałem już jakąś masę. A ojciec przegrał dlatego, że w najszczerszych myślach nie spodziewał się, ze taki gówniarz może wyskoczyć. Straszna sytuacja. Przecież w jego życiu musiały być też dobre uczynki. Ja jednak całą świętość umiejscowiłem w matce. Powinienem był podzielić ją trochę sprawiedliwiej.

Książka "Marek Dyjak. Polizany przez Boga" - Arkadiusz Bartosiak, Łukasz Klinke - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2014 r. Cena 29.87 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Arkadiusz Bartosiak, Łukasz Klinke - autor m.in.:
Produkty podobne:
Marek Dyjak. Polizany przez Boga - okładka książki

Marek Dyjak. Polizany przez Boga

Arkadiusz Bartosiak, Łukasz Klinke
Zło te przeboje - okładka książki

Zło te przeboje

Marcin Świetlicki
Andrzej Seweryn. Ja, prowadzę - okładka książki

Andrzej Seweryn. Ja, prowadzę

Łukasz Klinke, Arkadiusz Bartosiak