pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mapa turystyczna - Środkowa Warmia 1:75 000

Dane szczegółowe:
Wydawca: COMPASS
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 2 s.
EAN: 9788381843805
ISBN: 978-83-8184-380-5
Data: 2022-07-05
12.66  14.28  1.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jest to mapa jednostronna w skali 1:75 000. Przedstawia część województwa warmińsko-mazurskiego z Bartoszycami, Lidzbarkiem Warmińskim i Dobrym Miastem. Obejmuje niemal całą Nizinę Staropruską po stronie polskiej i część po stronie rosyjskiej. W skład tego makroregionu wchodzą: Wzniesienia Górowskie (Wzgórza Stablaku), Równina Ornecka i Nizina Sępopolska. Dodatkowo mapa obejmuje północną część Pojezierza Olsztyńskiego i Mrągowskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska od północy, Orneta na zachodzie, Jeziorany na południu, Święta Lipka na wschodzie.

Jest to teren wyjątkowo atrakcyjny turystycznie ze względu na: zróżnicowaną rzeźbę terenu, jeziora i rzeki (sływy kajakowe rzeką Łyną, Guber, Symsarną i Wałszą) oraz charakterystyczną warmińską zabudowę, w tym gotyckie kościoły i zamki.

Mapa posiada zaktualizowaną treść topograficzną: zweryfikowane przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych (z kilometrażem i prezentacją nowych przystani kajakowych na Łynie) i lokalizację najważniejszych atrakcji turystycznych.

Na odwrocie znajduje się obszerny przewodnik turystyczno-krajoznawczy wzbogacony licznymi fotografiami. Informator zawiera także dokładne plany wybranych centrów miast (Bartoszyce, Dobre Miasto, Górowo Iławieckie, Lidzbark Warmiński, Orneta, Pieniężno, Reszel).

Mapę opracowano we współpracy z Oddziałem Warmińsko-Mazurskim PTTK w Olsztynie.

Książka "Mapa turystyczna - Środkowa Warmia 1:75 000" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo COMPASS. Książka posiada 2 stron i została wydana w 2022 r. Cena 12.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]