pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mapa kości. Ogniste Oczyszczenie

Autor książki:

Francesca Haig

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uroboros
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 135x200 mm
EAN: 9788328037748
ISBN: 978-83-2803-774-8
Data: 2017-01-25
Cena wydawcy: 39.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Okrucieństwo mamy we krwi. Trzeba tylko je uwolnić.

W świecie, w którym żyje Cass, nie ma miejsca dla słabych, niesprawnych i odmiennych. Liczy się tylko doskonałość. Perfekcyjne Alfy zrobią wszystko, by trzymać upośledzone Omegi tam, gdzie ich miejsce: w obozach pracy i na ziemiach, na których nikt inny nie chce mieszkać. Najchętniej pozbyłyby się ich na zawsze, ale gdy umiera Omega, umiera także jej bliźniacza Alfa.

Po masakrze na Wyspie ruch oporu Omeg jest w rozsypce. Cass, Kobziarz i Zoe wiedzą, że trzeba na nowo rozniecić ducha buntu. W przeciwnym razie Pani Generał, Reformator i Prowodyr bez przeszkód zrealizują swój upiorny plan: zamkną Omegi w zbiornikach, które podtrzymają je przy życiu, ale pozbawią wszelkiej świadomości. Nieoczekiwana propozycja Prowodyra wydaje się tym bardziej kusząca. Jednak czy można ufać komuś, kto otwarcie przyzaje, że nie obchodzi go los Omeg?
Sama Cass musi się liczyć z tym, że jako wizjonerka i siostra bliźniaczka Reformatora stanowi łakomy kąsek dla każdej ze stron. Nie powinna ufać nikomu?
Mroczna, postapokaliptyczna kontynuacja Ognistego oczyszczenia to poruszająca opowieść o tym, jak żądza władzy i dostatku oraz lęk przed innym mogą doprowadzić do upadku wszystkiego, co czyni nas ludźmi. Wciągająca do ostatniej strony i niemożliwa do zapomnienia.

Czytelnicy Igrzysk śmierci i cyklu Red Rising Pierce a Browna oraz lubiący dystopie będą zafascynowani Ognistym oczyszczeniem.

"Library Journal"
Fani fantasy i s-f wreszcie mają książkę, która ich połączy. To będzie wspaniała seria.

RT Book Reviews
Najlepsza postapokaliptyczna powieść, jaką czytałem od lat - mroczna, przenikliwa i wolna od dystopijnych klisz, jakich można by się spodziewać.

"The Mary Sue"
Słowa takie jak "arcydzieło" i "klasyk" są banalne, ale w przypadku Franceski Haig i jej zdumiewającego Ognistego oczyszczenia jako jedyne przychodzą na myśl. To zapierające dech w piersiach, namiętne, absolutnie sensacyjne dzieło wyobraźni, doskonale uporządkowane, pięknie napisane, wypełnione wspaniałymi postaciami, pełne intryg, przemocy, współczucia i niosące bardzo ważną wiadomość bez moralizatorstwa. Ogniste oczyszczenie nie ma sobie równych - pozostawia Igrzyska śmierci, Niezgodną, Zmierzch i inne nudziarskie historie daleko w tyle.

"Starburst Magazine"
Francesca Haig - australijska pisarka i poetka. Dorastała w Tasmanii, uzyskała tytuł doktora na Uniwersytecie w Melbourne i była wykładowcą na Uniwersytecie w Chester. Jej wiersze były publikowane w czasopismach literackich i antologiach w Australii i Anglii, jej pierwszy zbiór poezji, Bodies of Water, ukazał się w 2006 roku. W 2010 roku otrzymała stypendium Hawthornden. Jej pierwsza powieść Ogniste oczyszczenie, będąca jednocześnie pierwszą częścią trylogii o tym samym tytule, została wydana w 2015 (Uroboros 2016). Pisarka mieszka w Londynie z mężem i synem. Strona autorki: Francesca Haig.com.

Książka "Mapa kości. Ogniste Oczyszczenie" - Francesca Haig - oprawa miękka - Wydawnictwo Uroboros. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2017 r.