pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Manewr na Pułtusk. Kampania jesienna w Polsce 1806 roku

Autor książki:

Georges Lechartier

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788378892649
ISBN: 978-83-7889-264-9
Data: 2014-09-17
48.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Zwycięstwa spod Jeny i Frydlandu miały miejsce w tak nieodległym czasie zarówno przed jak i po ponurych, ale i chwalebnych walkach spod Pułtuska oraz Gołymina, że zupełnie przyćmiły je swoją sławą. Naturalną koleją rzeczy francuscy pisarze zainteresowani tematyką militarną wolą zajmować się tymi zwycięstwami, które przyniosły najbardziej znaczące rezultaty i które okryły armię francuską największą chwałą.

Wspomniane operacje mające miejsce w Polsce pod koniec grudnia 1806 są ze względu na ich nieco mniejsze znaczenie mało znane czytelnikom francuskim. Niemniej jednak stanowią one przedmiot licznych badań ukazujących nam energicznie walczącą z nieprzyjaznym ukształtowaniem terenu Wielką Armię, której koniec końców udaje się odrzucić daleko od brzegów Wisły znanego ze swej odwagi i legendarnego wręcz oporu wroga. Ponadto, co być może jest jeszcze ważniejsze, pozwalają nam zobaczyć Napoleona w starciu z nowymi dla niego przeciwnikami: głodem, zimnem, błotem unieruchamiającym ludzi i konie, oraz Napoleona umiejącego w niezwykle plastyczny sposób dopasować swój geniusz do wymogów sytuacji, która pokonała już wiele innych umysłów.

Niniejsza pozycja jest pierwszą relacją, opowiadającą o tym tak pięknym okresie naszej historii, która powstała na bazie licznych, w większości dotąd niepublikowanych dokumentów, kryjących się w przepastnych zasobach Archiwów Wojennych.

Książka "Manewr na Pułtusk. Kampania jesienna w Polsce 1806 roku" - Georges Lechartier - oprawa twarda - Wydawnictwo Napoleon V. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2014 r. Cena 48.93 zł. Zapraszamy na zakupy!