pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Mama kazała mi chorować
Tytuł książki:

Mama kazała mi chorować

Autor książki:

Julie Gregory

Dane szczegółowe:
Wydawca: Amber
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 205x130 mm
EAN: 9788324170203
ISBN: 978-83-2417-020-3
Data: 2019-05-15
15.00  39.80  24.8 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Mama kazała mi chorować - Julie Gregory - opis książki:

Prawdziwa historia tragedii dziecka
Zawsze byłam chora. Chuda jak tyczka i delikatna jak suflet; łatwo dostawałam siniaków i szybko słabłam. W szkole dzieciaki pytały wprost, czy mam anoreksję. Nie miałam, byłam po prostu chora.

Następny lekarz, następny gabinet, następny szpital. Tak wyglądało dzieciństwo Julie Gregory. Była wyjątkowo chorowita. Matka z niezwykłą energią usiłowała ustalić przyczynę: prowadziła córkę od lekarza do lekarza, domagała się kolejnych badań - nawet operacji na
otwartym sercu! Ale specjaliści nie potrafili określić, co dolega Julie.

Dziewczynka czuła się coraz gorzej - przez 16 lat, dopóki nie trafiła do rodziny zastępczej, a matka przed sąd. Ale dopiero osiem lat później Julie dowiedziała się, że jej matka chorowała na zastępczy zespół Münchhausena.

Zastępczy zespół Münchhausena to jedna z najbardziej złożonych, przerażających i okrutnych form znęcania się rodziców nad dziećmi. I najbardziej trudna do wykrycia. Polega na celowym wywoływaniu dolegliwości fizycznych i emocjonalnych u bliskiej,
zależnej osoby przez jej opiekuna, najczęściej matkę.

Autobiografia Julie Gregory Mama kazała mi chorować to pierwsza relacja ofiary maltretowania przez matkę z zastępczym zespołem Münchhausena i bezprecedensowy opis cierpień dziecka przez lata wpędzanego w chorobę. Wybrana książką roku przez The Sunday Times, stała się światowym bestsellerem sprzedanym w milionie egzemplarzy w 21 krajach.

Julie Gregory przeżyła, wyzwolona od szaleństwa matki. Dziś jest uznanym ekspertem w dziedzinie zastępczego zespołu Münchhausena.

Bierze udział w międzynarodowych konferencjach, występuje w radiu i telewizji, prowadzi wykłady dla placówek medycznych i instytucji prawnych oraz doradza stowarzyszeniom zajmującym się ochroną dziecka.

Ta książka jest z jednej strony pełna bólu, z drugiej zaś nadziei i radości życia poprzez ukazanie możliwości wyrwania się z kręgu przemocy i powrotu do zdrowia.

dr n. med. Joanna Cielecka-Kuszyk, prezes Fundacji Mederi - Pomóżmy Dzieciom

Książka „Mama kazała mi chorować” - oprawa twarda - Wydawnictwo Amber. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2019 r. Cena 15.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mama kazała mi chorować"
Produkty podobne:
Feluni - okładka książki
Feluni Ewa Kuryluk
Dzieciństwo w pasiakach - okładka książki
Dzieciństwo w pasiakach Bogdan Bartnikowski