pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Mało znana I wojna światowa. Tom 2. Studia i szkice z dziejów Wielkiej...
książka:

Mało znana I wojna światowa. Tom 2. Studia i szkice z dziejów Wielkiej Wojny na fronie wschodnim oraz rumuńskim, na Morzu Śródziemnym

Dane szczegółowe:
Wydawca: Eko-Dom
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 435 s.
Wymiar: 175x240 mm
EAN: 9788395299223
ISBN: 978-83-9529-922-3
Data: 2019-03-11
pozycja niedostępna

Mało znana I wojna światowa. Tom 2. Studia i szkice z dziejów Wielkiej Wojny na fronie wschodnim oraz rumuńskim, na Morzu Śródziemnym - Aleksander Smoliński - opis książki:

Od kilku lat, w związku z rocznicowymi obchodami wybuchu i zakończenia I wojny światowej jej dzieje budzą żywe i jak się wydaje niesłabnące zainteresowanie europejskiej, w tym również polskiej, historiografii. Pojawiają się też, co należy odnotować z dużym zadowoleniem, prace - w tym także tłumaczenia wartościowych dzieł autorów obcych - podejmujące tematy rzadko do tej pory poruszane przez badaczy, dotyczące choćby szeroko rozumianych społecznych aspektów tego konfliktu oraz jego wielowymiarowych i długofalowych skutków.

Jednak pomimo najnowszych badań i towarzyszących im publikacji nadal są to kwestie niedostatecznie przebadane i opisane. Sytuacja taka powoduje, że operacje wojenne - poza bitwą i przełamaniem gorlickim z wiosny 1915 r. - które miały miejsce na froncie wschodnim, a także ich różnorakie konsekwencje militarne i ekonomiczne oraz polityczne i społeczne, traktowane są jedynie jako swoisty margines wydarzeń wojennych z lat 1914-1918. Podobnie jest także w przypadku badań historycznych dotyczących pierwszowojennych działań zbrojnych na Bałkanach, w tym również na słabo w Polsce znanym i opisanym froncie rumuńskim oraz w odniesieniu do przebiegu Wielkiej Wojny na Dalekim Wschodzie. Niewiele też w dorobku krajowej historiografii można znaleźć wartościowych opracowań na temat działań wojennych toczonych wówczas na Morzu Śródziemnym.

W nurcie wspomnianych powyżej zainteresowań badawczych współczesnej historiografii - głównie polskiej - mieści się prezentowany tutaj tom studiów. Jest on pewną kontynuacją dwóch wcześniejszych publikacji zatytułowanych Mało znana Wielka Wojna. Studia i szkice z dziejów I wojny światowej oraz Mało znana I wojna światowa. Studia i szkice z dziejów Wielkiej Wojny na froncie wschodnim, które ukazały się pod redakcją naukową Aleksandra Smolińskiego i spotkały się z życzliwym przyjęciem czytelników.

Książka „Mało znana I wojna światowa. Tom 2. Studia i szkice z dziejów Wielkiej Wojny na fronie wschodnim oraz rumuńskim, na Morzu Śródziemnym” - oprawa twarda - Wydawnictwo Eko-Dom.

Książka posiada 435 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mało znana I wojna światowa. Tom 2. Studia i szkice z dziejów Wielkiej..."
Aleksander Smoliński (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: