pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Małe kobietki

Autor książki:

Louisa M. Alcott

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 284 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377918791
ISBN: 978-83-7791-879-1
Data: 2018-03-05
Cena wydawcy: 16.50 złpozycja niedostępna

Opis książki:


Małe kobietki są powieścią dla dziewcząt amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott, jednej z pionierek literatury kobiecej. Powieść należy do światowego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jej bohaterkami są cztery siostry March: rozsądna siedemnastolatka Meg, odważna szesnastolatka Jo, opiekuńcza i wrażliwa jedenastolatka Beth i obdażona silnym charakterem, dumna sześciolatka Amy. Akcja powieści rozgrywa się w czasach Wojny Secesyjnej w mieście Concorde w stanie Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Pod nieobecność ojca Pascala, pastora zmobilizowanego jako kapelan w Armii Federalnej, siostry pozostają w domu z matką i wierną służącą Hanną. Rodzina March była niegdyś bogata, jednak została zrujnowana, kiedy ojciec dziewcząt podjął próbę ratowania bankrutującej firmy swojego przyjaciela. Pomimo codziennych trosk i trudności życia w czasach wojny, dorastające dziewczęta potrafią cieszyć się i pomagać bardziej poszkodowanym niż one same.

Małe kobietki należą do najpoczytniejszych powieści w dziejach literatury. Książka miała ogromny wpływ na rozwój literatury kobiecej w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Była także przedmiotem wielu inscenizacji filmowych, teatralnych i operowych.

Książka "Małe kobietki" - Louisa M. Alcott - oprawa Miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 284 stron i została wydana w 2018 r.