pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Małe dzieci z ADHD
Tytuł książki:

Małe dzieci z ADHD

Autor książki:

George J. DuPaul, Lee Kern

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788301179557
ISBN: 978-83-0117-955-7
Data: 2014-08-21
52.72  59.00  6.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Objawy zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi (ADHD) często pojawiają się już we wczesnym wieku. Od kilkudziesięciu lat naukowcy, psychologowie i pedagodzy poświęcają wiele czasu i starań, aby zrozumieć i leczyć ADHD, lecz dopiero od niedawna starania te zaczęły koncentrować się silniej na specyficznych potrzebach nadpobudliwych lub nieuważnych dzieci w wieku przedszkolnym. Niniejsza książka jest pierwszą, która opisuje potwierdzoną empirycznie wczesną interwencję dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat mających ADHD bądź zagrożonych ADHD.

George Du Paul i Lee Kern, psycholog szkolny i pedagog specjalny, przedstawiają trójpoziomowy model profilaktyki i interwencji, który można wdrożyć w środowisku domowym lub przedszkolnym. Na ten obiecujący model składają się strategie interwencji uniwersalnej, nauka w małych grupach oraz oparte na ocenie interwencje behawioralne. Autorzy zilustrowali wyzwania związane z wdrażaniem barwnymi opisami przypadków zaczerpniętymi z własnego doświadczenia klinicznego. Małe dzieci z ADHD to wszechstronny i bardzo na czasie program, który stanowi kamień milowy w dziedzinie leczenia ADHD.

Książka "Małe dzieci z ADHD" - George J. DuPaul, Lee Kern - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2014 r. Cena 52.72 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Wszystko o ADHD - okładka książki
Wszystko o ADHD Linda J. Pfiffner
Oswoić ADHD - okładka książki
Oswoić ADHD Beata Chrzanowska, Justyna Święcicka
Nareszcie skoncentrowani. Innowacyjny - okładka książki
Nareszcie skoncentrowani. Innowacyjny program... James Greenblat, Bill Gottlieb