pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mała księżniczka. Mała księżniczka

Autor książki:

Frances H. Burnett

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377797044
ISBN: 978-83-7779-704-4
Data: 2021-04-14
29.94  44.90  14.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

"Zachwycająca i wzruszająca powieść o szlachetności, która potrafi przetrwać najcięższe próby.

Siedmioletnia Sara Crewe trafia prosto z Indii do londyńskiej pensji panny Minchin. Dziewczynce rozpieszczanej przez samotnego ojca ma i tutaj nie zbywać na niczym. Traktowana jest jak księżniczka. Przełożona pensji, będąc pod wrażeniem fortuny kapitana Crewe, pozwala jej na dużo więcej niż innym uczennicom, a kiedy dowiaduje się jeszcze, że jej pupilka ma stać się w przyszłości właścicielką kopalni diamentów, jej zachwyt nie ma granic. Choć z drugiej strony nic nie potrafi zmienić niechęci, jaką w głębi serca czuje do dziewczynki.

Dlatego też, gdy kopalnie okazują się mirażem, jej zawód nie ma granic i panna Minchin postanawia zamienić swoją "wzorową uczennicę" w posługaczkę i to tylko dlatego, że wyrzucenie dziewczynki na bruk mogłoby źle wyglądać.

Z kolei Sara, która nawet będąc nieprawdopodobnie bogatą, zachowywała szlachetność i skromność, wykazuje niezwykły hart ducha i walczy, by w najbardziej upokarzających sytuacjach nie zatracić tego, co uważa za ważne. Wciąż stara się zdobywać wiedzę i pomagać potrzebującym. I choć czasami jest bardzo trudno, właśnie wtedy zachowuje się jak prawdziwa księżniczka."

Książka "Mała księżniczka. Mała księżniczka" - Frances H. Burnett - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.94 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]