pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Mała Arabka i Matrix. Świeta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego (książka...
Książki »
Tytuł książki:

Mała Arabka i Matrix. Świeta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego (książka film DVD)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 72 s.
Wymiar: 145x195 mm
EAN: 9788378649847
ISBN: 978-83-7864-984-7
Data: 2015-04-30
20.50  24.90  4.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Mariam Baouardy, czyli święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego - mniszka z karmelu w Betlejem, znana jako Mała Arabka, choć nie potrafiła czytać ani pisać, pozostawiła po sobie natchnione Duchem Świętym pisma mistyczne. Sama siebie nazywała „Maleńka Nic”, a całe jej życie było przenikaniem się pokornej codzienności i świata nadprzyrodzonego, pełnego wspaniałych cudów i walki duchowej.

Ta drobna, młoda karmelitanka z Betlejem doświadczyła w swym życiu tylu niezwykłych wydarzeń, że można by nimi obdarzyć kilku wielkich mistyków Kościoła. W mistycznych wizjach widziała Pana Jezusa i Maryję, a także czyściec i piekło. Miała objawienia dotyczące przyszłych wydarzeń. Była obdarzona wieloma nadprzyrodzonymi darami. Otrzymała stygmaty i doświadczyła uporczywych ataków Złego. Jej świętość promieniowała na wszystkich, a liczne cuda miały miejsce za jej życia i trwają do dziś. Jest czczona nie tylko w Ziemi Świętej, ale również na całym Bliskim Wschodzie. Dla wielu osób Mała Arabka stała się przewodniczką, orędowniczką i wspomożycielką w najtrudniejszych sprawach.

13 listopada 1983 roku została beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II, a na 17 maja 2015 r. zaplanowano uroczystość jej kanonizacji.

„Film Mała Arabka i Matrix jest oparty na prostym, ale pięknym pomyśle - pisała o nim s. Maria Lucyna od Krzyża OCD, karmelitanka z klasztoru w Betlejem - Rafał Tichy i Jarosław Mytych, odwołując się do bogactwa jej postaci, tak naznaczonej pięknem Ziemi Świętej, pokazują, że pośród naszej zwykłej codzienności, usianej tysiącami problemów, trosk i radości, istnieje czwarty wymiar, świat ducha. Jest on tak samo naturalny jak chleb, wino, szum ulicy, płacz dziecka, spracowane dłonie, kwiat w ręku młodej dziewczyny.”

W książce zamieszczono świadectwa twórców filmu, tekst reżysera filmu Rafała Tichego o nadprzyrodzonym życiu Małej Arabki oraz szkic o duchowości świętej Małej Arabki, pióra jej współsiostry, polskiej karmelitanki z klasztoru w Betlejem.

Książka "Mała Arabka i Matrix. Świeta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego (książka film DVD)" - Rafał Tichy, Jarosław Mytych, Bodgan Sadowski - oprawa twarda - Wydawnictwo AA. Książka posiada 72 stron i została wydana w 2015 r. Cena 20.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Rafał Tichy, Jarosław Mytych, Bodgan Sadowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Hildegarda z Bingen. Scivias. Tom - okładka książki

Hildegarda z Bingen. Scivias. Tom 1. Księga pierwsza...

Justyna Łukaszewska-Haberkowa (red.)
Produkty podobne:
Mała Arabka. Oblubienica Ducha - okładka książki

Mała Arabka. Oblubienica Ducha Świętego

Bartłomiej Józef Kucharski
Boże Miłosierdzie. Potęga łaski - okładka książki

Boże Miłosierdzie. Potęga łaski orędzie nadziei......

Małgorzata Pabis, Jerzy Łukaszewicz