pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Madame Zero i inne opowiadania

Autor książki:

Sarah Hall

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pauza
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788395352324
ISBN: 978-83-9535-232-4
Data: 2019-07-09
28.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Madame Zero i inne opowiadania to premierowy wybór prozy wielokrotnie nagradzanej brytyjskiej pisarki Sarah Hall. Niezwykły zbiór zmysłowych, czasem mrocznych opowiadań, które rozgrywają się w zaskakujących krajobrazach - wiejskich, przemysłowych, psychologicznych - nieustannie rezonujących niepokojem. Czy akcja toczy się podczas apokaliptycznej burzy, na lokalnym basenie czy w sali operacyjnej, opowiadania Hall zamieszkują głęboką krainę między naturą a miastem, codziennością a surrealizmem, ludźmi a zwierzętami.

Tak przerażająco doskonały, że jego lektura jest niemal bolesna. Z pewnością najlepszy zbiór opowiadań, jaki czytałem od dekady.

Wells Tower
Wyjątkowa, wciągająca, przerażająca i autentyczna.

Guardian
Dwukrotnie nominowana do Nagrody Bookera za swoje powieści Hall jest ostrą, zmysłową i bezpośrednią pisarką o niesamowitej sile i wdzięku.

Sunday Times
Hall pięknie pisze o kobietach, szczególnie kobietach widzianych i wyobrażanych sobie przez mężczyzn, a kiedy wybiera męski głos narracji i męskich bohaterów, jest to jednocześnie wirtuozerskie i niepokojące.

Melissa Harrison, Financial Times
Niewielu pisarzy tak jak Sarah Hall pisze opowiadania równie doskonałe, co powieści. Pisze o ciele z tym samym wdziękiem co o ziemi, chłodnym policzku wody, zapachu powietrza. Wyczulona na wszystko, co dzikie.

Observer
Hall jest mistrzynią krajobrazu i zwięzłości, przenosi czytelnika w różne miejsca - mentalnie i emocjonalnie - po czym prowadzi w inne? Te opowiadania są niepokojące i delikatne, zaskakujące i smutne, opanowane i zmysłowe, na brzegach barwione wspaniałym mrocznym cieniem. Nie ma lepszej rekomendacji dla tego zbioru niż pragnienie, by po ukończeniu lektury od razu zacząć od nowa.

Scotland on Sunday

Książka "Madame Zero i inne opowiadania" - Sarah Hall - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Pauza. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.