pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Macierzyństwo w relacjach auto/biograficznych i fotografiach kobiet
Tytuł książki:

Macierzyństwo w relacjach auto/biograficznych i fotografiach kobiet

Dane szczegółowe:
Wydawca: Atut
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 156 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788374329835
ISBN: 978-83-7432-983-5
Data: 2014-02-20
Cena wydawcy: 29.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Czasem święta, czasem ladacznica
Czasem święta, czasem ladacznica 26.03 zł pozycja dostępna!

Macierzyństwo w relacjach auto/biograficznych i fotografiach kobiet - opis książki:

Mimo że macierzyństwo przypisuje się kobietom, jest przez nie tylko współtworzone. Różnego rodzaju praktyki i przecinające się dyskursy społeczne nadają mu bowiem określony kształt. Wydaje się, że współcześnie w dyskusji o macierzyństwie pomija się indywidualne doświadczenia kobiet, a koncentruje się na kwestiach ogólnych, np. warunkach i kryteriach obowiązków opiekuńczych matki wobec dziecka. Coraz częściej zdarza się, że w tej dyskusji macierzyństwo zostaje upolitycznione i wprzęgnięte w służbę rozmaitych ideologii i wizji funkcjonowania społeczeństwa. Ta jawna i ukryta ideologia powoduje, że macierzyństwo widziane jest w separacji od realnych i jednostkowych doświadczeń kobiet w Polsce.

Projekt badawczy, którego owocem jest niniejsza książka, ma na celu uwypuklić spojrzenia na macierzyństwo z perspektywy drogi życiowej kobiety i matki. Wydaje się, że właśnie w tej auto/biograficznej perspektywie poznawczej widoczne stają się zarówno jednostkowe losy oraz przeżycia kobiet, jak i - na tym tle dyskursy społeczne, współtworzące owe praktyki macierzyńskie. Wyraźne stają się także różne, lecz współistniejące ze sobą, wymiary macierzyństwa: biologiczny, społeczno-kulturowy, psychologiczny i inne.

Książka z płytą CD

Książka „Macierzyństwo w relacjach auto/biograficznych i fotografiach kobiet” - oprawa miękka - Wydawnictwo Atut. Książka posiada 156 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Badanie widowni filmowej. Antologia - okładka książki
Badanie widowni filmowej. Antologia przekładów Konrad Klejsa, Magdalena Saryusz-Wolska