pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Pomniki Lwowa
Pomniki Lwowa 20.57 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Artyści i patrycjusze Gdańska
Artyści i patrycjusze Gdańska 16.80 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Lwów starożytny. Złotnictwo lwowskie i Patrycyat lwowski. Reprint...
Księgarnia »
Reprinty »
książka:

Lwów starożytny. Złotnictwo lwowskie i Patrycyat lwowski. Reprint wydania z 1889 r.

Dane szczegółowe:
Wydawca: Volumina pl
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 530 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788362905553
ISBN: 978-83-6290-555-3
Data: 2015-07-11
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Lwów starożytny. Złotnictwo lwowskie i Patrycyat lwowski. Reprint wydania z 1889 r. - Władysław Łoziński - opis książki:

Łoziński był badaczem i historykiem sztuki. Przeszukując lwowskie archiwa miejskie natrafił na liczne dokumenty opisujące majątek mieszczan lwowskich na przestrzeni od XIV do XVII wieku. Były to spisy skarbowe, dokumenty i akta sądowe oraz inwentaryzacje majątku sporządzane po śmierci właściciela. Natrafił tam na opisy wielu wspaniałych artefaktów, wykonywanych przez polskich złotników podczas, gdy istniało przekonanie, że wszelkie ozdoby i przedmioty wykonywali jubilerzy zagraniczni. Na podstawie uzyskanego materiału źródłowego wysnuł wniosek, iż polskie złotnictwo nie stało gorzej, niż w zachodniej Europie, ale dościgało swoim kunsztem zagranicznych mistrzów. Wyszukane w ten sposób nazwiska rękodzielników porządkuje alfabetycznie i wskazuje wszelkie znalezione o nich informacje.

Druga część publikacji poświęcona jest lwowskiemu mieszczaństwu i patrycjatowi. Odtwarza życiorysy, majątki, zwyczaje i podział mieszczaństwa. Łozński zabiera czytelnika we wspaniałą podróż po dawnym Lwowie. Książkę okrasza rycinami przedstawiającymi nie tylko wizerunki mieszczan, ale i frontony bogatych kamienic oraz pałacowe portale.

Reprint tej pięknej publikacji oprawiliśmy w brązową tekturę łączoną z ozdobnymi papierami. Książka posiada kapitałki i wstążeczkę czytelniczą.

Książka „Lwów starożytny. Złotnictwo lwowskie i Patrycyat lwowski. Reprint wydania z 1889 r.” - oprawa twarda - Wydawnictwo Volumina pl.

Książka posiada 530 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Lwów starożytny. Złotnictwo lwowskie i Patrycyat lwowski. Reprint..."
Władysław Łoziński - autor m.in.:
Brylantowa strzała. Opowieści niezwykłe. - okładka książki
Brylantowa strzała. Opowieści niezwykłe. Antologia... Wiktor Gomulicki, Zygmunt Krasiński, Władysław Łoziński, Antoni Pietkiewicz, Włodzimierz Zagórski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Lobotomia 3.0 - okładka książki
Lobotomia 3.0 Wojciech Sumliński