pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Święty ogień i żywe kamienie
Tytuł książki:

Święty ogień i żywe kamienie

Autor książki:

Ulf Ekman

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zacheusz
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 132 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788394503314
ISBN: 978-83-9450-331-4
Data: 2016-12-13
Cena wydawcy: 20.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Łaska chrztu w Duchu Świętym
Łaska chrztu w Duchu Świętym 17.66 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Sakrament bierzmowania
Sakrament bierzmowania 6.74 zł pozycja dostępna!
okładka książki - W łączności ze świętymi
W łączności ze świętymi 10.86 zł pozycja dostępna!

Zbyt wiele miejsce w Kościele poświęcamy pułapkom, które czyhają na terytorium wroga. Powinniśmy zmienić kierunek i skupić się na tym, jak wejść i poczuć się jak w domu, na terenie Boga. W pałacu, w którym wszystko woła: „chwała!”. (…) Bardzo porusza mnie w książce pełne tęsknoty wołanie o jedność. O to, by podzielony, nieufny, rozszarpany Kościół stanął wreszcie razem, by uczcić Tego, który tuż przed śmiercią prosił „aby byli jedno”.

Fragment przedmowy Marcina Jakimowicza

W Biblii chrześcijanie opisywani są jako żywe, połączone ze sobą kamienie, z których wzniesiona jest święta Świątynia, duchowy dom, miejsce przebywania Boga w swoim Duchu. Tylko wtedy, gdy - jako żywy kamień - jesteś właściwie umieszczony, możesz wspaniale się rozwijać i stawać takim, jakim zaplanował cię Bóg, a tym samym doświadczać głębokiego spełnienia. Podobnie tylko wówczas, gdy Kościół żyjącego Boga stanie się Świątynią, w której Boża obecność będzie objawiała się przez Ducha, Ciało Chrystusa na ziemi spełni swoje przeznaczenie. Aby to się dokonało, a Ewangelia była z głoszona z mocą na całym świecie, potrzebni są wszyscy członkowie Ciała. Dlatego ważne jest, abyśmy zrozumieli różnorodność, którą reprezentuje ta ogólnoświatowa Świątynia i pozwolili, by ogień Ducha i płomień Bożej miłości wypalały uprzedzenia i zmieniały nasze myślenie, tak aby wielkość Ciała Chrystusa mogła się ujawniać.

W swojej książce Ulf Ekman, przytaczając kontekst służby świątynnej Starego Testamentu, rysuje pobudzający do refleksji portret obecnej sytuacji w Kościele, wyjaśniając, w jaki sposób Bóg buduje dzisiaj swoją Świątynię na ziemi. Wskazuje też na różne aspekty odbudowy, która musi się dokonać w Ciele Chrystusa, aby możliwe było pełne wykorzystanie jego potencjału. Kiedy to się stanie, nastąpi ożywienie, jakie nie miało miejsca nigdy wcześniej.

O autorze:

ULF EKMAN - szwedzki teolog, misjonarz, autor kilkudziesięciu książek, założyciel charyzmatycznej wspólnoty Livets Ord (Słowo Życia), której przez 30 lat przewodził jako pastor. Ewangelizował m.in. w Bangladeszu, Rosji, Ukrainie, Łotwie, Armenii, Azerbejdżanie, Albanii, Izraelu oraz w Indiach. W 2014 roku wraz z żoną, Birgittą, wstąpił do Kościoła katolickiego. Obecnie zaangażowany w wiele działań ewangelizacyjnych, podróżuje po całym świecie, by mówić o Jezusie i Kościele.

Książka "Święty ogień i żywe kamienie" - Ulf Ekman - oprawa miękka - Wydawnictwo Zacheusz. Książka posiada 132 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ulf Ekman - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Król i Pan. Jubileuszowy Akt Przyjęcia - okładka książki

Król i Pan. Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa...

Małgorzata Pabis, Wojciech Jaroń, Przemysław Radzyński