pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ludzka rzecz

Autor książki:

Paweł Potoroczyn

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 123x194 mm
EAN: 9788328014497
ISBN: 978-83-2801-449-7
Data: 2015-01-22
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Arcydebiut.

Miłość Ludzka rzecz. Ale, jak twierdzi Wanda, przytrafia się tylko raz, i to nie każdemu. Zawiść Jeszcze stary piekarz całkiem nie ostygł, a już jego żona z Jankiem w izbie harcuje, wstyd i hańba. Wojna Z łobuza uczyni bohatera. Śmierć Kto wie, dla kogo dziś Kazimierz karawan zaprzęga Kiedy wojenna zawierucha dociera do Piórkowa, Jasiu, zwany Smyczkiem, chowa się w krostkowskich lasach i tworzy oddział partyzancki. Za wywiad będzie odpowiedzialny ksiądz Morga, pseudonim Pasterz, łącznikiem zostanie miejscowy niemowa, Gaduła, logistyką zajmie się Kazimierz, Luter - wszak w spadku po ojcu, duńskim konstruktorze, otrzymał karawan, którym powieziono na cmentarz samego arcyksięcia Ferdynanda. W oddziale nie zabraknie dziedzica Grzegorza, Szoguna. Ich znakiem rozpoznawczym będzie klucz wiolinowy.

Ludzka rzecz to napisana z epickim rozmachem powieść o burzliwych losach mieszkańców Piórkowa i okolic. Ludzkie słabości i namiętności, dowcip i mądra zaduma nad fenomenem życia, pięknego a ulotnego - świetny debiut!

Książka "Ludzka rzecz" - Paweł Potoroczyn - oprawa miękka - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2014 r.