pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

LUBLINIEC.PL Cicho i skutecznie

Autor książki:

Jarosław Rybak

Dane szczegółowe:
Wydawca: CreatioPR
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 336 s.
EAN: 9788393265862
ISBN: 978-83-9326-586-2
Data: 2021-10-07
29.32  41.01  11.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Drugie, zaktualizowane wydanie bestsellera z 2011 r.

- Poznaj stacjonujący w Lublińcu oddział o numerze 4101. Utworzono go przed 60 laty, a od 10 lat nosi nazwę Jednostka Wojskowa Komandosów.

- Zobacz, co w tej jednostce zmieniło się w ciągu ostatniej dekady.

- Dowiedz się, co komandosi z Lublińca robili w Kambodży, Macedonii, Kongu, Pakistanie, Iraku, Afganistanie i na Ukrainie.

- Sprawdź, jak przygotowywali się do prowadzenia tajnych operacji na terenie Polski, gdyby znalazła się ona pod okupacją przeciwnika. Z tego zadania zrezygnowano, gdy weszliśmy do NATO.

- Od kiedy Rosja zajęła Krym i wznieciła wojnę na Ukrainie, żołnierze wojsk specjalnych znowu ćwiczą takie scenariusze.

- LUBLINIEC.PL to pierwsza książka o polskich siłach specjalnych dla anglojęzycznego czytelnika. Każdy rozdział ma streszczenie w języku angielskim.

To nie tylko wznowienie książki, ale także akcja CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) byłych żołnierzy tej formacji, którzy obecnie świadczą usługi z zakresu bezpieczeństwa. To oni przekonali autora do uzupełnienia i wznowienia książki LUBLINIEC.PL.

Lubliniec to pierwsza jednostka specjalna, której bramę przekroczył Jarosław Rybak. Najpierw, w 1987 r., jako młody chłopak, który przyjechał na przysięgę wojskową kolegi odbywającego zasadniczą służbę wojskową. Następnie - jako dziennikarz piszący reportaże o lublinieckich komandosach.

Od 1997 r. pisze o polskich siłach specjalnych. Towarzyszył żołnierzom w koszarach, na poligonach i misjach w Kosowie, Macedonii, Bośni, Kuwejcie, Libanie, Kongu, Iraku i Afganistanie. Jako jedyny dziennikarz z Polski, w 2006 r., uczestniczył w ćwiczeniach Sił Odpowiedzi NATO na Wyspach Zielonego Przylądka.

W 2004 r. został pierwszym dziennikarzem, któremu Kapituła ds. Odznaki GROM przyznała Honorową Odznakę Jednostki Specjalnej GROM. W 2011 r. otrzymał Odznakę Pamiątkową jednostki z Lublińca.

Jest autorem wielu książek o polskich siłach specjalnych, m.in. GROM.PL Tajne operacje w Afganistanie, Zatoce Perskiej i Iraku, GROM2.PL Tajne operacje polskich sił specjalnych, Commando. Nieznana historia 62. Kompanii Specjalnej Wojska Polskiego, Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie.

W 2011 r. ukazał się LUBLINIEC.PL. Cicho i skutecznie. Przypadł do gustu Czytelnikom. Po ponad 10 latach od pierwszego wydania książki nie słabnie zainteresowanie tą publikacją. Czytelnicy systematycznie o nią pytają. Autor nie zamierzał ponownie jej wydawać do czasu, gdy nie odezwało się kilku komandosów z Lublińca. Co prawda już zdjęli mundury, ale nadal pamiętają o jednostce, w której służyli przez lata. Wspólnie postanowili, że do pierwszego wydania należy dodać ostatnią część zawierającą historię JWK z ostatniej dekady.

Drugie wydanie książki LUBLINIEC.PL to efekt zaangażowania Karwasia, Krychy, Łasucha, Matki, Modiego, Sikora, Wira Soyersa i Wodza.

Książka "LUBLINIEC.PL Cicho i skutecznie" - Jarosław Rybak - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo CreatioPR. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.32 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]