pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Lotnisko

Autor książki:

Siergiej Łojko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Ars Longa
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 394 s.
Wymiar: 147x209 mm
EAN: 9788391567135
ISBN: 978-83-9156-713-5
Data: 2016-07-29
38.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Lotnisko to pierwsza i do chwili obecnej jedyna powieść o współczesnej wojnie hybrydowej na wschodzie Ukrainy. Wyczerpująco kreśląca nie tylko rosyjską inwazję na ukraiński Donbas pod flagą separatystów "Noworosji", ale też krwawe wydarzenia kijowskiego Majdanu, aneksję Krymu, a przede wszystkim dramaty ludzi wplątanych w tę niepojętą dla nich "grę wojenną".

Autor książki, rosyjski pisarz i korespondent wojenny Los Angeles Times, Siergiej Łojko jest jedynym literatem, który poszedł pod ogień automatów i artylerii na pierwszą linię frontu, by "z pierwszej ręki" dokumentować walki toczone w ruinach donieckiego lotniska przez niezniszczalnych ukraińskich "Cyborgów".

W ciągu 242 dni niewielki ukraiński garnizon odpiera ataki przeważających sił wroga. Historia światowej wojskowości nie zna podobnego czynu zbrojnego, który z racji swej długotrwałości i skuteczności wznosi się ponad Termopilami, Stalingradem, czy Westerplatte.

LOTNISKO to opowieść o ludziach, którzy opuściwszy rodziny, przyjaciół, komputery i portale społecznościowe, stanęli przy karabinach, by bronić swojego domu. To opowieść o końcu naszego świata, który znalazł się dziś "na krawędzi". Przestroga kierująca nas ku starej rzymskiej maksymie: Si vis pacem, para bellum - Chcesz pokoju, gotuj się do wojny.

Czas się przesypał. Przeczytaj tę książkę, zanim zakończy się nasz świat.

Książka "Lotnisko" - Siergiej Łojko - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Ars Longa. Książka posiada 394 stron i została wydana w 2015 r. Cena 38.02 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.