pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Literatura klasyczna. Król Maciuś I

Autor książki:

Janusz Korczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zielona Sowa
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788380738164
ISBN: 978-83-8073-816-4
Data: 2018-07-31
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Kiedy Maciuś zostaje królem, nie zdaje sobie sprawy, jak wielka spada na niego odpowiedzialność. Rządzenie państwem wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale jak się okazuje, również posłuszeństwa wobec ministrów. Chcąc udowodnić swoją niezależność, w tajemnicy wraz z przyjacielem Felkiem udają się na wojnę, gdzie doświadczają żołnierskiego trudu. Bogaty w cenne doświadczenia Maciuś powraca do królestwa i wprowadza niezbędne reformy - zawiera pokój z sąsiednimi państwami oraz zdobywa przyjaźń egzotycznego króla Bum-Druma.

Chłopiec stara się być dobrym, sprawiedliwym władcą. Dba o swoich poddanych, traktując zarówno dzieci, jak i dorosłych z należytym szacunkiem. Pielęgnuje szczerość, tolerancję wobec drugiego człowieka, a jego dziecięca przenikliwość zadziwia nawet ministrów. Mimo dobrego serca, życie młodego króla stanie pod znakiem zapytania.

Seria "Literatura Klasyczna" to zbiór najpiękniejszych dzieł światowej literatury dla dzieci i młodzieży. Nowoczesne wydanie sprawia, że czytelnicy w każdym wieku z przyjemnością sięgną po lekturę, a piękne ilustracje umilą czytanie i pomogą wyobraźni przenieść się do świata fascynujących historii.

Książka "Literatura klasyczna. Król Maciuś I" - Janusz Korczak - oprawa twarda - Wydawnictwo Zielona Sowa. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2018 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]