pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Liczby nie kłamią. 71 rzeczy, które trzeba wiedzieć o świecie

Autor książki:

Vaclav Smil

Dane szczegółowe:
Wydawca: Insignis
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 210x140 mm
EAN: 9788366873650
ISBN: 978-83-6687-365-0
Data: 2022-05-18
36.69  44.99  8.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czy podróżowanie samolotem jest bezpieczne Ile ważą wszystkie krowy na świecie Co sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi
Liczby nie kłamią to książka o mieszkańcach Ziemi, o pożywieniu i paliwach, które dostarczają im energii, o transporcie i wynalazkach współczesnego świata, a także o tym, jak to wszystko wpływa na naszą planetę. Profesor Vaclav Smil zabiera czytelników na pasjonującą wyprawę, której celem jest odkrywanie faktów. Podsuwając nam zaskakujące dane statystyczne i prezentując pouczające infografiki, zachęca do otrząśnięcia się z intelektualnego lenistwa.
Z tej pełnej fascynujących informacji i frapujących przykładów książki dowiemy się między innymi, ilu ludzi potrzebnych było do zbudowania piramidy Cheopsa, dlaczego szczepionki nie tylko ratują życie, ale są także opłacalną inwestycją, i czemu samochody elektryczne nie są (jeszcze) tak dobrym rozwiązaniem, jak nam się wydaje. Smil błyskotliwie łączy wiedzę naukową i historyczną ze zdrowym rozsądkiem, poruszając niezwykle szerokie spektrum zagadnień, które przedstawia w formie krótkich, ale treściwych rozdziałów.
Liczby nie kłamią to pasjonująca lektura, która prowokuje do stawiania pytań w sprawach zbyt często traktowanych przez nas jako pewnik. Smil udowadnia, że fakty mają znaczenie. Liczby nie kłamią. Jaką prawdę nam zatem przekazują
Vaclav Smil to wybitny naukowiec i nauczyciel akademicki, emerytowany profesor kanadyjskiego Uniwersytetu Manitoby. Jest autorem ponad czterdziestu książek, poświęconych między innymi energetyce, innowacjom technologicznym, zmianom środowiskowym i populacyjnym, zagadnieniom żywienia i produkcji żywności, problematyce oceny zagrożeń oraz polityce publicznej. Członek Royal Society of Canada, kawaler Orderu Kanady.

Książka "Liczby nie kłamią. 71 rzeczy, które trzeba wiedzieć o świecie" - Vaclav Smil - oprawa miękka - Wydawnictwo Insignis. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2022 r. Cena 36.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]