pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Lemmy. Biała gorączka

Dane szczegółowe:
Wydawca: KAGRA
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 238 s.
Wymiar: 145x208 mm
EAN: 9788387598310
ISBN: 978-83-8759-831-0
Data: 2010-09-03
39.00  46.90  7.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Z medycznego punktu widzenia Lemmy już dawno powinien być martwy. Po latach życia na krawędzi jego krew ma skład chemiczny, który zabiłby innego człowieka. Oto historia najostrzej imprezującego, najmocniej używającego życia szaleńca w muzycznym biznesie.
Ian Fraser Kilmister urodził się w Wigilię 1945 roku. Już jako pacholę zauważył, że laski lubią facetów z gitarą. Mając Elvisa i Buddy Holly ego za drogowskazy Lemmy szybko wyrósł ponad lokalne walijskie zespoły, więc wyruszył do Manchesteru, na poszukiwanie nowych wrażeń. Nigdy nie obejrzał się za siebie.
Początek kariery upłynął mu na dawaniu czadu w Rocking Vicars, kręceniu się na zapleczu koncertów Jimiego Hendrixa i muzykowaniu w Opal Butterfly oraz Hawkwind. W 1975 roku stworzył legendę - formację Motörhead.
W trakcie swej trwającej trzy dekady z okładem kariery Motörhead wydali ponad 20 płyt, zdobyli nagrodę Grammy (w lutym 2005 roku, paradoksalnie za wykonanie coveru Metalliki!) i przeszli do historii rocka takimi kompozycjami jak "Ace of Spades", "Bomber" i "Overkill". Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, ale głównodowodzącym zawsze był Lemmy.
"Biała gorączka" to zapierająca dech w piersi podróż u boku faceta, którego ekscesy was ubawią, a czasem i zaszokują. U boku faceta, który pozostał wierny swojej ukochanej muzyce i swoim ulubionym grzesznym przyjemnościom. "Biała gorączka" to zaproszenie do szalonej jazdy u boku frontmana najgłośniejszego zespołu w historii rocka.
Współautorka książki, Janiss Garza od 1987 roku pisze o muzyce rockowej i alternatywnej. Współpracowała m.in. z "RIP", "Los Angeles Times", "Entertainment Weekly" i "New York Timesem". Na język polski "Białą gorączkę" przełożył Jarek Szubrycht, dziennikarz publikujący m.in. w "Przekroju", "Dzienniku", "Rzeczpospolitej" i portalu Onet.pl, autor "Bez litości", pierwszej na świecie biografii Slayera.

Książka "Lemmy. Biała gorączka" - oprawa miękka - Wydawnictwo KAGRA. Książka posiada 238 stron i została wydana w 2010 r. Cena 39.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]