pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Lekcje rysowania. Anatomia ruchu
Książki »
Tytuł książki:

Lekcje rysowania. Anatomia ruchu

Autor książki:

Jean-Pierre Lemerand

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arkady
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 220x310 mm
EAN: 9788321348520
ISBN: 978-83-2134-852-0
Data: 2014-03-07
Cena wydawcy: 9.90 złpozycja niedostępna

Lekcje rysowania. Anatomia ruchu - opis książki:

Obserwując daną osobę, możemy wiele się dowiedzieć o jej charakterze i nastroju na podstawie mowy jej ciała. Tworząc rysunek postaci, powinniśmy zatem zadbać o to, by jej postawa i gesty przedstawione zostały w sposób wiarygodny oraz przekazywały jasny, zrozumiały komunikat.

Ciało ludzkie jest skomplikowaną maszyną i aby pojąć zasady jej funkcjonowania, trzeba najpierw zobaczyć, co znajduje się pod maską. Poświęćcie więc trochę czasu na uważne przestudiowanie pierwszych stron tej książki, na których przedstawiono te elementy anatomii człowieka, które odpowiedzialne są za postawę i ruch. Potem zapoznajcie się z proporcjami sylwetek osób dorosłych i dzieci obojga płci. Ta wiedza pozwoli wam na kreślić schematyczny szkielet, tak jak pokazano to w rozdziale Konstrukcja. Na szkielecie tym umieścicie mięśnie, a następnie ubrania. Nauczycie się, jak za pomocą zaznaczania zagięć i fałd na poszczególnych elementach odzieży przestawiać nie tylko wielkość mięśni, które ona okrywa, ale także ciężar postaci oraz kierunek i prędkość jej ruchu.

Ukazując ruch na rysunku, wybierajcie moment największej ekspresji, taki, który pozwoli odbiorcom odgadnąć, co się właśnie wydarzyło lub co zaraz nastąpi. W ten sposób stworzycie ów magiczny efekt, określany mianem obrazu pełnego życia .

Książka krok po kroku pokazuje, jak w prosty sposób, za pomocą zaledwie kilku linii wykonać wspaniały szkic i rozwinąć go w kompletną ilustrację. Będzie znakomitą pomocą dla nauczycieli i rodziców chcących zaszczepić swym pociechom zamiłowania plastyczne. Ułatwią przekonanie dzieci, że rysowanie wcale nie jest takie trudne. Nabycie umiejętności właściwego operowania ołówkiem lub kredką na pewno sprawi wiele radości wszystkim, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności.

Książka "Lekcje rysowania. Anatomia ruchu" - Jean-Pierre Lemerand - oprawa miękka - Wydawnictwo Arkady. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]