pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Le Corbusier. Architekt jutra

Autor książki:

Anthony Flint

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 135x202 mm
EAN: 9788328026957
ISBN: 978-83-2802-695-7
Data: 2017-01-25
Cena wydawcy: 39.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Papież modernizmu. Człowiek, który zmienił XX wiek. Wielkie wizje, wielkie kontrowersje
Życie, inspiracje, kompleksy i kobiety papieża modernizmu. Anthony Fint unaocznia czytelnikowi rozwój myśli Corbusiera poprzez kolejne realizacje jego projektów: poczynając od pierwszego, wygrawerowanego w wieku 14 lat zegarka, poprzez pracę dla braci Perretów, kontrowersyjny, rewolucyjny projekt przebudowy centrum Paryża - Plan Voisin - aż po ucieleśnienie idei "maszyny do mieszkania" - L Unite d Habitation, Jednostkę Mieszkaniową w Marsylii. Autor nie ucieka przy tym od kontrowersji wokół osoby architekta, dotyczących zarówno koncepcji społecznych i architektonicznych, jak i ciągot do faszyzmu i pozycji w rządzie Vichy w czasie wojny. Tak powstał wnikliwy portret psychologiczny geniusza, który nie skończył żadnej szkoły architektonicznej, a mimo to odcisnął swoje piętno na całej architekturze i urbanistyce XX wieku.

Le Corbusier architekturą chciał zmieniać społeczeństwo i świat. Bez odniesienia do jego pięciu punktów nowoczesnej architektury w zasadzie nie istnieje żadna dyskusja o współczesnym budownictwie. Geniusz, wizjoner, bezwstydny oportunista. Biografia jednej z najbardziej niezwykłych postaci XX wieku.

Życie i dzieło ikony modernizmu. [...] Spojrzenie Anthony ego Flinta na "pierwszą gwiazdę architektury" przenikliwie wychwytuje pychę i słabości Le Corbusiera, które są istotne dla jego artystycznego znaczenia.

"Kirkus Reviews"
Flint maluje portret dość zróżnicowany, w ten sposób dociera do istoty tego, dlaczego Le Corbusier pozostaje tak enigmatyczną i zniewalającą postacią.

"The Washington Post"
Anthony Flint - dyrektor ds. publicznych w Lincoln Instutute of Land Policy, doradca polityczny ds. zrównoważonego rozwoju w administracji stanu Massachusetts, stypendysta Harvard University Graduate School of Design, prelegent na TEDx Beacon Street i TEDx Tampa Bay. Od lat pisze i współpracuje m.in. z "The Boston Globe", "The New Republic", "Global Post", "Next City", "Metropolis". Człowiek wielu profesji i zainteresowań, autor Wrestling with Moses, za którą w 2010 roku otrzymał Christopher Award.

Książka "Le Corbusier. Architekt jutra" - Anthony Flint - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2017 r.