pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Łaska i wolność u Hansa Ursa von Balthasara i Józefa Tischnera

Autor książki:

ks. Lech Wołowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 230x150 mm
EAN: 9788327717108
ISBN: 978-83-2771-710-8
Data: 2019-11-21
41.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Celem publikacji ks. Lecha Wołowskiego jest zaprezentowanie takiego spojrzenia na łaskę i wolność, w którym oba te pojęcia są nierozerwalnie z sobą złączone, bo "nie da się mówić o łasce bez wolności i odwrotnie - nie da się mówić o wolności bez łaski". Pomocne w tym przedsięwzięciu będą dzieła dwóch wielkich myślicieli - Hansa Ursa von Balthasara i Józefa Tischnera. Wyjątkowo wnikliwie zajęli się oni owymi zagadnieniami w aspekcie historycznym i współczesnym. Ich refleksje, choć się nie pokrywają, są zbieżne i komplementarne.

"Największym wspólnym wkładem obu autorów w rozpatrywane tu dziedziny myśli teologicznej jest odkrycie tak głębokiego i symetrycznego związku między łaską i wolnością, że [...] od tej pory, tj. po Balthasarze i Tischnerze, nikt, kto poznał dobrze ich prace, nie będzie konfliktował wolności z łaską".

ks. dr Lech Wołowski (ur. 1975) - pracownik dydaktyczno-naukowy Instytutu Dogmatyki Wydziału Teologii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. W 2017 roku obronił pracę doktorską z zakresu charytologii i soteriologii na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Oprócz zagadnień systematycznych i historycznych występujących w teologii dogmatycznej do jego zainteresowań należy twórczość Józefa Tischnera, zwłaszcza agatologia, antropologia i problematyka dramatu oraz analogiczne zagadnienia w twórczości Hansa Ursa von Balthasara, czego wyrazem jest niniejsza praca.

Książka "Łaska i wolność u Hansa Ursa von Balthasara i Józefa Tischnera" - ks. Lech Wołowski - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2019 r. Cena 41.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.