pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Kwintesencja

Dane szczegółowe:
Wydawca: AWA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
EAN: 9788393027101
ISBN: 978-83-9302-710-1
Data: 2019-03-29
23.73  29.51  5.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Kwintesencja - Tomasz Wargala - opis książki:

Kolekcja lapidarnych myśli i cytatów Tomasza Wargali.

W 2014 roku autor otrzymał światowe wyróżnienie w międzynarodowym konkursie aforystycznym Premio Internazionale per l Aforisma "Torino in Sintesi". To jedno z najwyższych osiągnięć polskiej aforystyki w historii.

"Kwintesencja" Tomasza Wargali to niezwykły tomik zawierający kompilację krótkich lecz bogatych myślowo cytatów. Autor w zwięzły i dociekliwy sposób ilustruje otaczający nas świat, rzeczywistość w której żyjemy. Nazwać je złotymi myślami, to za mało bowiem to coś więcej, to kwintesencja nas samych. Warto sięgnąć po ten tomik, gdyż daje on możliwość zatrzymania się na chwilę, spojrzenia na to co wokół. Dzięki Panu Tomaszowi mamy okazję zatrzymać się w tym zabieganym świecie i spojrzeć na niego ot tak, nieco z przymrużeniem oka, z wesołością, radością i docenieniem. Tomasz Wargala w umiejętny i nad wyraz szczery i wrażliwy sposób zerka w nasz świat. Myślę, że każdy z nas znajdzie w tym tomiku cząstkę siebie, że dzięki tej publikacji będzie mógł w pełni uświadomić sobie to, co tak naprawdę kołacze w naszych myślach, lecz nie potrafiliśmy ubrać tego w odpowiednie szaty.

Panu Tomaszowi udało się to doskonale, dzięki czemu myśli te nabrały nie tylko szat, lecz również barw. Dodajmy barw kolorowych, tętniących życiem, optymizmem, pozytywnym nastawieniem. Czy zatem możemy uznać, że "Kwintesencja" jest tomikiem myśli zawierających akumulator dla nas samych? Z pełną świadomością mogę tak uznać, iż ten zbiór myśli i cytatów jest paletą pozytywnego spojrzenia na to, co wokół nas. I warto sięgnąć po tę publikację. Ona na pewno doda nam skrzydeł, ubarwi nasze życie, a nawet wskaże właściwą drogę ku szczęściu, radości, miłości? "Kwintesencja" to przeszło sto pięćdziesiąt stron życiowych mądrości, wartościowych spostrzeżeń, z których warto korzystać i czerpać pełnymi garściami. Dodam, że wiele z nich spisałem sobie do swojego notatnika, gdyż nie raz będę sięgał do tych cytatów, gdy tylko zapragnę spojrzeń na świat z pozytywnego pułapu. Myślę, że ten tomik to okno na świat - pozytywny świat. Autor daje do myślenia, jego aforyzmy to esencja ważnych myśli, jak i zarówno dowód na to, że Pan Tomasz potrafi bawić się słowem, operować nim, żonglować, czego wynikiem jest ten oto tomik, do którego warto sięgnąć. Nie sposób wyłuskać z "Kwintesencji" jednej przewodniej myśli, jednego najlepszego aforyzmu, gdyż jest ich tu wiele.

Czyt-NIK

Książka „Kwintesencja” - oprawa miękka - Wydawnictwo AWA.

Książka posiada 160 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kwintesencja"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Antygona w Nowym Jorku - okładka książki
Antygona w Nowym Jorku Janusz Głowacki
Rozwód w Budzie - okładka książki
Rozwód w Budzie Sandor Marai
Produkty podobne:
Aforyzmy i przysłowia - okładka książki
Aforyzmy i przysłowia Zygmunt Radłowski
Aforyzmy - okładka książki
Aforyzmy Jadwiga Skibińska-Podbielska