pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Kwiat paproci

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 292 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788324235599
ISBN: 978-83-2423-559-9
Data: 2019-09-23
26.96  39.00  12.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kwiat paproci - Lila Dmochowska - opis książki:

Jedni porównywali ją do Kopciuszka, drudzy do Królowej Śniegu. Niektórzy widzieli w niej zakochaną w starszym mężczyźnie marzycielkę; inni wyrachowaną łowczynię majątków. Cały świat poznał Barbarę Piasecką-Johnson podczas sądowej batalii o spadek po Johnie Sewardzie Johnsonie, którą Polka toczyła z jego dziećmi. Proces pomiędzy złą macochą i potomkami milionera nazwany został przez amerykańską prasę ówcześnie najdłuższą, najdroższą i najbardziej sensacyjną sprawą sądową ostatnich lat. Oliwy do ognia dolała Fortuna Johnsonów Barbary Goldsmith, w której autorka nie tylko przedstawiła sagę rodziny Johnsonów, ale i zdała czytelnikom relację z batalii o rodzinny spadek. Czy jednak znajdziemy tam prawdę o tym jak skromna kobieta z polskiej prowincji stała się jedną z najbogatszych kobiet USA i jedną z największych polskich kolekcjonerek dzieł sztuki?
Oto biografia Barbary Piaseckiej-Johnson, z której dowiecie się jaki los czeka tego, kto znajduje kwiat paproci Odkryjecie tajemnice najbogatszej Polki w historii, zajrzycie do jej rezydencji Jasna Polana, dzięki niepublikowanym nigdy wcześniej zdjęciom, w tym światowej sławy fotografa z Nowego Jorku Czesława Czaplińskiego.
Lila Dmochowska historyk sztuki, niezależny krytyk artystyczny, fotograf, podróżniczka. Autorka bestselleru Leopold Zborowski. Główny bohater historii o Modiglianim i artystach paryskiej cyganerii, Universitas 2014, a także licznych artykułów i esejów z dziedziny sztuki współczesnej. W swoich tekstach łączy dociekliwość naukową z pasją detektywistyczną. Jest absolwentką tego samego Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, co Barbara Piasecka-Johnson bohaterka jej najnowszej książki Kwiat paproci (Universitas 2019).

Książka „Kwiat paproci” - oprawa miękka - Wydawnictwo UNIVERSITAS.

Książka posiada 292 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kwiat paproci"
Lila Dmochowska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Emilia Krakowska. Aktorzyca - okładka książki
Emilia Krakowska. Aktorzyca Katarzyna Kaczorowska
Niezniszczalny. Niesamowita historia - okładka książki
Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy Aldona Marciniak, Cezary Gutowski
Produkty podobne: