pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kto straszy, Albercie?

Autor książki:

Gunilla Bergstrom

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zakamarki
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 170x235 mm
EAN: 9788377760796
ISBN: 978-83-7776-079-6
Data: 2014-09-02
19.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Albert dobrze wie, że duchy i potwory nie istnieją. Czasem jednak o tym zapomina. Przekonuje się wtedy, że wyobraźnia może płatać figle, a strach ma wielkie oczy...

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe. Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania! Do końca 2014 roku w Polsce ukazało się 10 tomów: Dobranoc, Albercie Albertsonie Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie Pospiesz się, Albercie Albert i tajemniczy Molgan Kto obroni Alberta Sprytnie, Albercie Albert i potwór Czy jesteś tchórzem, Albercie Co się stało z Albertem Kto straszy, Albercie

Książka "Kto straszy, Albercie?" - Gunilla Bergstrom - oprawa twarda - Wydawnictwo Zakamarki. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2014 r. Cena 19.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.