pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Księga wartości i dobrych obyczajów
książka:

Księga wartości i dobrych obyczajów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 108 s.
EAN: 9788381440769
ISBN: 978-83-8144-076-9
Data: 2019-10-30
Cena wydawcy: 26.00 złpozycja niedostępna

Księga wartości i dobrych obyczajów - Salem de Bézenac, Agnes de Bézenac - opis książki:

Księga wartości i dobrych obyczajów chce pomóc dzieciom stawać się mądrymi i odpowiedzialnymi ludźmi. Książka składa się z 42 krótkich opowiadań, których bohaterami są dzieci. Każda z historii poświęcona jest konkretnej postawie lub cesze charakteru, którą warto w sobie rozwijać - omówione w nich zostały takie pojęcia, jak cierpliwość, uprzejmość, odwaga, punktualność, kreatywność, samokontrola, tolerancja i wiele, wiele innych. Wszystkie historie opatrzone zostały przykuwającymi wzrok, pełnymi humoru ilustracjami, a towarzyszą im krótkie, celne wskazówki, inspirujące cytaty i ciekawe propozycje zabaw dla całej rodziny.

W tej książce nie znajdziemy nawet grama moralizatorstwa. Nie ma tutaj zakazów, nakazów, nudnych "wykładów" o tym, co trzeba, a czego nie wolno - zamiast tego przytoczone opowiadania skłaniają do refleksji i pokazują przykłady, z których dzieci mogą samodzielnie wyciągać wnioski; poddają tematy do rozmów i przemyśleń.

Polecamy tę książkę dzieciom, rodzicom, wychowawcom i opiekunom. Wszystkim, którzy chcą, by w ich świecie nie zabrakło wartości i dobrych obyczajów!

Książka „Księga wartości i dobrych obyczajów” - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność.

Książka posiada 108 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Księga wartości i dobrych obyczajów"