pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Księga Psalmów. Nowy Przekład Dynamiczny (Audiobook mp3)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 2019
EAN: 9788363828370
Data: 2019-05-16
21.87 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

Wierny treściowo i łatwy do zrozumienia przekład w mistrzowskiej interpretacji Andrzeja Seweryna z piękną muzyką Rafała Gorączkowskiego.

Nowy przekład dynamiczny Księgi Psalmów należy do najlepszych w języku polskim. Jego wielką zaletą jest jasność komunikacyjna oraz nie tylko naturalny i poprawny, ale także poetycki, artystyczny a równocześnie niekoturnowy styl. Mamy tutaj do czynienia z bardzo dobrym ekwiwalentem oryginału.

prof. zw. dr hab. Andrzej Zaborski
Instytut Orientalistyki
Uniwersytet Jagielloński
Wydawcy nowego przekładu dynamicznego Księgi Psalmów z dużym powodzeniem udało się odnaleźć swego rodzaju modus vivendi pomiędzy dostojeństwem należnym księdze natchnionej, a koniecznością zachowania wierności względem pierwotnego przekazu psalmodii biblijnej, z jednoczesną dbałością o jego artyzm i dzisiejszą komunikatywność. Pod tym względem nowy przekład Psalmów zdołał uniknąć rozwiązań nazbyt eksperymentalnych, podtrzymując wiele cech charakterystycznych dla polszczyzny psałterzowo-biblijnej, jak też uchronił się przed sięganiem do tych zasobów współczesnego języka polskiego, które nader często "skażone" są zbytnią potocznością i kolokwialnością.

prof. dr hab. Stanisław Koziara
Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej
Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie

Audiobook „Księga Psalmów. Nowy Przekład Dynamiczny (Audiobook mp3)” - Wydawca: Vocatio. Cena 21.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.