pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego...
Tytuł książki:

Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie

Autor książki:

Fernando Pessoa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lokator
Rok wyd.: 2013
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 170x225 mm
EAN: 9788363056049
ISBN: 978-83-6305-604-9
Data: 2013-10-07
42.76  63.00  20.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie - Fernando Pessoa - opis książki:

Prezentowany poniżej przekład Księgi niepokoju oparty został na dziewiątym wydaniu Richarda Zenitha (2011). Tym samym wprowadza on istotne zmiany w odniesieniu do poprzedniego wydania Księgi w moim przekładzie (opartego na czwartym wydaniu Zenitha z 2003 roku), które ukazało się Warszawie w 2007. Poza tym, że tekst przeszedł nową redakcję w oparciu o nowy oryginał, został też poszerzony o wspomniane siedem fragmentów. Uwzględniono w nim także kilkaset zmian wynikłych z nowych odczytań rękopisów - w większości przypadków nadających zdaniu całkiem nowy sens - oraz usunięto część akapitów. Te z wielkich fragmentów (składających się na drugą część książki), które w poprzednich wydaniach nosiły jednakowe tytuły, a zróżnicowane były numerycznie, teraz zostały połączone w całości podzielone jedynie gwiazdkami. Na końcu umieszczono kilka szczątkowych tekstów (oznaczonych jako apendyksy), które Wydawca zidentyfikował jako nieukończone fragmenty Księgi niepokojulub/i wersje fragmentów istniejących. [...] Dokonane przez Richarda Zenitha drobiazgowe, bibliofilskie opracowanie Księgi zostało w polskim wydaniu zredukowane do niezbędnego minimum. Oryginał opatrzono w szczegółowe przypisy informujące między innymi o datach (datowanych fragmentów), o tym, czy dany fragment został napisany ręcznie, czy na maszynie, jak również o wszystkich wariantach poszczególnych słów i zdań. W przypisach do polskiego wydania pomijałem te kwestie, a w przypadku fragmentów pozostawionych w różnych wersjach wybierałem taką propozycję Autora, którą uznałem za najstosowniejszą.

Michał Lipszyc [ze wstępu]

Książka „Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Lokator. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2013 r. Cena 42.76 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego..."
Fernando Pessoa - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bilet do nowoczesności - okładka książki
Bilet do nowoczesności Magdalena Gawin
Zainspirowany Konecznym - okładka książki
Zainspirowany Konecznym Wojciech Reszczyński
Produkty podobne:
Szmuglerzy - okładka książki
Szmuglerzy Ojzer Warszawski