pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Księga mojego życia. (wyd. krytyczne)
Książki »
Tytuł książki:

Księga mojego życia. (wyd. krytyczne)

Autor książki:

św. Teresa od Jezusa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Flos Carmeli
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 656 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788361727903
ISBN: 978-83-61727-90-3
Data: 2009-03-27
Cena wydawcy: 63.00 złpozycja niedostępna

Księga mojego życia. (wyd. krytyczne) - opis książki:

Pierwsze dzieło św. Teresy od Jezusa, jest autobiografią, w której Święta opisuje swoje życie od dzieciństwa do założenia pierwszego klasztoru karmelitanek bosych w Avila. Księga mojego życia nie zawiera jednak wspomnień Teresy, rozumianych w dzisiejszym znaczeniu tego słowa. Jest to raczej biografia duchowa, na którą składają się trzy główne tematy: opis grzechów i nielojalności Świętej, doświadczenie modlitewne Teresy oraz wielkie łaski udzielone jej przez Pana.

Krytyczne wydanie w nowym tłumaczeniu, opatrzone bogatym aparatem redakcyjnym w formie przypisów i marginaliów, a także 160 stron załączników (pierwsze oceny, chronologia życia i pism św. Teresy od Jezusa, znanej też jako Teresa z Avila, słownik postaci oraz miejsc i wydarzeń, indeks cytatów biblijnych). Całość ukazuje barwną panoramę życia Hiszpanii w XVI w. i przynosi liczne informacje historyczne dotyczące zjawisk i prądów nurtujących Europę w burzliwej epoce reform i wojen religijnych. Niezastąpiona pomoc dla każdego kto pragnie bliżej poznać św. Teresę i chce „rozsmakować” się w jej doświadczeniu Boga.

Książka "Księga mojego życia. (wyd. krytyczne)" - św. Teresa od Jezusa - oprawa twarda - Wydawnictwo Flos Carmeli. Książka posiada 656 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]