pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Księga mieczy

Autor książki:

Gardner Dozois

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 640 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788381162920
ISBN: 978-83-8116-292-0
Data: 2018-03-28
42.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Antologia premierowych opowiadań z gatunku epickiego fantasy - w tym Synowie smoka, nigdy dotąd nieopublikowane opowiadanie George a R.R. Martina ze świata Gry o tron!
Literatura fantasy stworzyła wielu niezapomnianych bohaterów, zaliczanych do najsławniejszych w całej literaturze: Conana Barbarzyńcę Roberta E. Howarda, Elryka z Melniboné Michaela Moorcocka, Fafryda i Szarego Kocura Fritza Leibera. Klasyczne postacie tego typu dały literaturze miecza i magii szaloną popularność i uczyniły ją podstawą całego fantasy. Stały się też inspiracją dla nowego pokolenia pisarzy, tworzących własne ekstrawaganckie opowieści o magii i przygodach.

W Księdze mieczy¸ nowej antologii nigdy dotąd niepublikowanych opowiadań, Gardner Dozois, sławny redaktor i popularny pisarz, zgromadził utwory wielu gwiazd współczesnej literatury fantasy, często dziejące się w ich najpopularniejszych światach. George R. R. Martin, K. J. Parker, Robin Hobb, Scott Lynch, Ken Liu, C. J. Cherryh, Daniel Abraham, Lavie Tidhar, Ellen Kushner a także inni zabierają nas w fascynujące podróże do odległych królestw pełnych mrocznych czarów i niebezpiecznych przygód. Autorzy przedstawiają nam zdumiewającą grupę nieustraszonych wojowników i wojowniczek, którzy na każdym kroku stawiają czoło niebezpieczeństwom i śmierci, pomagając sobie odwagą, sprytem i ostrą stalą.

W Synach smoka George R.R. Martin zabiera nas do Westeros, by opowiedzieć nam o wydarzeniach, do których doszło na długo przed początkiem Gry o tron. To historia niefortunnej rywalizacji między synami Aegona I - Aenysem I i Maegorem I - która miała tragiczne i niebezpieczne skutki dla Siedmiu Królestw.

Książka "Księga mieczy" - Gardner Dozois - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 640 stron i została wydana w 2018 r. Cena 42.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.