pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Księga innych ludzi

Autor książki:

Zadie Smith

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788324011407
ISBN: 978-83-2401-140-7
Data: 2009-02-26
pozycja niedostępna

Opis książki:

Bez cenzury, bez sztampy, bez trzymanki.
Zadie Smith zebrała grono najciekawszych angielskojęzycznych pisarzy z obu stron Atlantyku i postawiła przed nimi proste zadanie: "Wymyślcie kogoś". Tak powstała Księga innych ludzi: galeria fantazji, poglądów i wydarzeń z życia dwudziestu trzech osób. Osób co prawda fikcyjnych, lecz fascynujących.
Poznajcie więc nowych znajomych. David Mitchell przedstawia Judith Castle, frywolną starszą panią uciekającą w wiek nastoletni. Hari Kunzru zza rozchylonych zasłon o 4.30 rano pokaże wam Magdę Mandelę, którą właśnie zabiera radiowóz. Adam Thrillwell opisze historię nie do końca udanego romansu w dekoracjach bliskowschodnich, a ZZ Packer - zupełnie nieudanego w nowojorskich. Za to na pocieszenie babcia Jonathana Safrana Foera poczęstuje was ciasteczkami i opowie, co sądzi o szkopach i czarnuchach. Natomiast sama Zadie Smith zabierze was do Anglii, byście mogli pomieszkać z pewną zwariowaną rodzinką. Na deser dwa komiksy.
Opowiadania zabawne i mroczne, melancholijne i szalone, symboliczne i dosłowne - to podróż przez nieocenzurowane, nie tworzone pod gusta krytyków światy najciekawszych młodych pisarzy. Zadie Smith po raz kolejny zadziwia - jako autorka i jako redaktor.
Księga innych ludzi jest jak przewodnik opisujący, kto jest kim wśród geniuszy i cudownych dzieci literatury XXI wieku.
"USA Today"
Ten tom jest czymś więcej niż popisem zręcznego pisarstwa i galerią niespokojnych dusz. (...) To antologia, która nasyci nawet najbardziej wygłodniałego miłośnika krótkiej prozy.
"Publishers Weekly"
Naprawdę na czasie.
"The Boston Globe"
Najdowcipniejsze i najmądrzejsze opowiadania, które będziesz czytać cały rok.
"Elle UK"

Książka "Księga innych ludzi" - Zadie Smith - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2009 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]