pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Krzyżacy

Autor książki:

Henryk Sienkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 544 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788366251212
ISBN: 978-83-66251-21-2
Data: 2019-02-01
22.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:


Krzyżacy są powieścią historyczną Henryka Sienkiewicza należącą do kanonu literatury polskiej i światowej. Jej akcja rozgrywa się w czasie największej świetności Królestwa Polskiego, w początkowym okresie unii polsko-litewskiej na przełomie XIV i XV wieku. Autor przedstawia dzieje konfliktu z zakonem krzyżackim, uwieńczone zwycięstwem polskiego oręża w bitwie pod Grunwaldem w 1410 roku. Przy pisaniu powieści Sienkiewicz oparł się na licznych źródłach i opracowaniach historycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Rekonstrukcja ważnych wydarzeń czy postaci historycznych jest w książce doskonale udokumentowana, niemniej na podstawie autentycznej historii Sienkiewicz kreuje własnych bohaterów i buduje wątki powieściowe. Obok króla Władysława Jagiełły, wielkiego mistrza zakonu Ulricha von Jungingena, księcia Witolda czy rycerza Zawiszy Czarnego pojawiają się charyzmatyczne postacie sienkiewiczowskie: Jurand ze Spychowa i jego córka Danusia, Zbyszko z Bogdańca czy rycerz Maćko.

W wielką historię wplecione są wzruszające historie bohaterów, jak opowieść o zmaganiach Juranda z podstępnymi Krzyżakami czy dzieje tragicznej miłości Zbyszka i Danusi. Przede wszystkim, Sienkiewicz nadaje powieści antyniemiecką wymowę i tworzy wyidealizowany obraz Polaków, pragnąc w ten sposób zareagować przeciwko germanizacji prowadzonej przez władze zaboru pruskiego, a także podnieść na duchu naród we współczesnych mu czasach zaborów.

Książka "Krzyżacy" - Henryk Sienkiewicz - oprawa Miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 544 stron i została wydana w 2017 r. Cena 22.56 zł. Zapraszamy na zakupy!