pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Krystyna Sienkiewicz

Autor książki:

Grzegorz Ćwiertniewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788365282088
ISBN: 978-83-6528-208-8
Data: 2015-10-19
33.96  49.90  15.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Niezwykle interesująca, bogato ilustrowana opowieść o dzieciństwie, młodości (barwne lata legendarnego STS-u) i dorosłym życiu, o miłości i przyjaźniach, a przede wszystkim wspaniałej karierze Krystyny Sienkiewicz - gwiazdy telewizji, filmu, kabaretu, radia i estrady. Fascynującą biografię i prezentację dorobku - licznych ról filmowych (m.in. w "Rzeczpospolitej babskiej", "Lekarstwie na miłość" czy serialu "Rodzina Leśniewskich"), teatralnych i kabaretowych (gwiazda niezapomnianego Kabareciku Olgi Lipińskiej) - dopełniają opinie filmoznawców i teatrologów oraz wspomnienia przyjaciół aktorki. Osobny rozdział poświęcony został jej wieloletniej przyjaźni z Agnieszką Osiecką.

Grzegorz Ćwiertniewicz przedstawia też mniej znaną twarz Sienkiewicz - utalentowanej plastycznie (była studentką ASP w Warszawie) i literacko.

Rzetelność autora - polonisty i recenzenta teatralnego - jego wnikliwość i fascynacja bohaterką książki zaowocowały świetnym opisem osobowości niepowtarzalnej i uwielbianej przez kilka pokoleń widzów Krystyny Sienkiewicz. Od lat kojarzona z tzw. komedianctwem lirycznym, o swej publiczności powiedziała w jednym z wywiadów: "Oni wiedzą, że ja chcę być ich doktorkiem. Leczyć śmiechem".

Książka "Krystyna Sienkiewicz" - Grzegorz Ćwiertniewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2015 r. Cena 33.96 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Grzegorz Ćwiertniewicz - autor m.in.:
Produkty podobne:
Cacko - okładka książki

Cacko

Krystyna Sienkiewicz
Haftowane gałgany - okładka książki

Haftowane gałgany

Krystyna Sienkiewicz
Związki Wincentego Witosa z Henrykiem - okładka książki

Związki Wincentego Witosa z Henrykiem Sienkiewiczem...

Stanisław Durlej, Janusz Gmitruk (red.)
Pisarze Polscy - okładka książki

Pisarze Polscy

Magdalena Matyja