pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Krótka historia religii

Autor książki:

Richard Halloway

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
EAN: 9788381516198
ISBN: 978-83-8151-619-8
Data: 2022-05-09
26.06  39.99  13.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Krótka historia religii to - napisana z głębokim szacunkiem i dbałością o prawdę - panorama systemów i wierzeń religijnych od zarania dziejów ludzkości po wiek dwudziesty pierwszy. Skąd się wziął wszechświat, a w nim człowiek Czy śmierć jest końcem wszystkiego Czy czeka nas może coś jeszcze A jeśli tak, to co to właściwie będzie Autor pokazuje, jakich odpowiedzi udzielał w swoich dziejach człowiek na pytania będące fundamentem religii. Nie ogranicza się przy tym do tych największych - judaizmu, islamu, chrześcijaństwa, buddyzmu i hinduizmu. Analizuje dzisiejsze fascynacje scjentologią czy kreacjonizmem.

Richard Holloway rozważa również, skąd wzięły się wierzenia religijne, jak ludzie szukali i nadal poszukują sensu istnienia. Podnosi takie tematy, jak przemoc o podłożu religijnym, wrogość między ludźmi religijnymi i sekularystami. Pisząc dla wierzących i niewierzących, a szczególnie dla młodych, którzy dopiero wyrabiają sobie własne zdanie, z wielką wrażliwością prowadzi czytelników przez świat wiary, podkreśla jej wyjątkową wartość dla człowieka, wzbudza ciekawość i zachęca do tolerancji.

Richard Holloway, emerytowany biskup Edynburga i prymas Szkockiego Kościoła Episkopalnego, jest autorem ponad dwudziestu książek, w tym światowego bestsellera Leaving Alexandria: A Memoir of Faith and Doubt (2012), prowadzi też programy radiowe i telewizyjne. Mieszka w Edynburgu.

Książka "Krótka historia religii" - Richard Halloway - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2022 r. Cena 26.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]