pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Krótka historia medycyny

Autor książki:

Mayer Friedman

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo RM
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788377737286
ISBN: 978-83-7773-728-6
Data: 2017-10-25
Cena wydawcy: 22.16 złpozycja niedostępna

Opis książki:


Ta niezwykle absorbująca książka dwóch wybitnych amerykańskich lekarzy opisuje przełomowe odkrycia w historii medycyny europejskiej, przypomina pionierów, którzy za nimi stali, a także przekazuje emocje, jakie wiązały się z tymi dokonaniami. Proponuje oryginalne spojrzenie na genezę tych dokonań oraz dba o właściwe rozdzielenie zasług przez pokazanie zarówno głównych odkrywców, jak i całego sztabu ludzi stojących za ich sukcesem i kontynuujących ich badania. Dlatego na przykład w rozdziale o bakteriach zaprezentowano postać i dokonania Antoniego van Leeuwenhoeka -ojca mikrobiologii – ale wiele miejsca poświęcono wspaniałej pracy Roberta Kocha, Louisa Pasteura i innych.

Bez opisanych tu odkryć medycyna, taka, jaką dziś znamy, nie byłaby możliwa.

dr med. Meyer Friedman, odkrywca wzoru zachowania A oraz jego związku z chorobami serca, jest dyrektorem Instytytu Meyera Friedmana na Uniwersytecie Kalifornii, San Francisco-Mount Zion Medical Center.

dr med. Gerald W. Friedman jest profesorem emerytowanym na wydziale radiologii na Akademii Medycznej Uniwersytetu Stanforda oraz autorem wielu książek i artykułów na temat radiologii.

Książka "Krótka historia medycyny" - Mayer Friedman - oprawa Miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2017 r.