pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Krótka historia archeologii

Autor książki:

Brian Fagan

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
EAN: 9788381516341
ISBN: 978-83-8151-634-1
Data: 2022-06-15
26.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kiedy myślimy o archeologii, wyobrażamy sobie wykopaliska w poszukiwaniu starożytnych skarbów, przebijanie tuneli do wnętrza grobowców egipskich faraonów czy odkrywanie czaszek neandertalczyków. Jednak archeologia to znacznie więcej - to nauka bazująca na ludzkiej ciekawości tego, co było niegdyś.

Krótka historia archeologii jest opowieścią o wybitnych archeologach, ich metodach badawczych i zdumiewających odkryciach, których dokonali w różnych zakątkach świata. Znajdziemy tu zarówno sztukę naskalną epoki lodowcowej, ruiny Majów, pierwszą osadę angielskich kolonistów w Jamestown, jak i tajemnicze Stonehenge czy Pompeje - miasto pogrzebane pod wulkanicznym popiołem w 79 roku n.e.

W krótkich, pasjonujących rozdziałach Brian Fagan przedstawia rozwój archeologii jako nauki od jej osiemnastowiecznych początków aż do czasów współczesnych. Odkrywa przed nami, jak przez wieki zmieniało się rozumienie przeszłości, między innymi dzięki postępowi technologicznemu. Pokazuje, czym dzisiaj jest archeologia wspomagana rewolucyjnymi zdobyczami w dziedzinie teledetekcji i technik wykonywania zdjęć satelitarnych.

Książka "Krótka historia archeologii" - Brian Fagan - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2022 r. Cena 26.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.