pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Kroniki. Tom 1

autor:

Bob Dylan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 138x221 mm
EAN: 9788375368642
ISBN: 978-83-7536-864-2
Data: 2014-10-07
31.73  44.90  13.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Kroniki. Tom 1 - Bob Dylan - opis książki:

Kiedy na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych zaczynał swoją przygodę, amerykańska scena muzyczna była dosyć monotonna. Popularne stacje radiowe nadawały piosenki łatwe i przyjemne. Słuchacze dopiero czekali na rewolucję, nową energię i nowe życie. Dylan nie chciał być rewolucjonistą, ale i nie wpisywał się w promowany przez radio nurt muzyki popularnej. Robił swoje, nie przejmując się, że - jak mu się zdawało - nie ma szans na komercyjny sukces. Muzykę folkową uważano wtedy za coś gorszego: trochę prostacka, trochę wstydliwa. Ale Dylan chciał ją grać - i żeby grać, porzucił dom, rodzinę i wyruszył do Nowego Jorku - miasta legendy i mekki artystów.

"Kroniki" to zapis pierwszych muzycznych doświadczeń i niezwykłych spotkań, które zapoczątkowały karierę jednego z najważniejszych artystów XX wieku.

"Fotosynteza byłaby niemożliwa bez chlorofilu. Bez fotosyntezy nie mielibyśmy tlenu. Bez chlorofilu pod nazwą "Bob Dylan" nie do pomyślenia jest muzyka, która śpiewa O CZYMŚ - tlen dla ludzi wrażliwych. A najbardziej niezwykłe, że jego pojawienia się nie wymusiła żadna logika dziejowa. Niewytłumaczalnie zstąpił z zadupia w Minnesocie, czasy się zmieniły i już kto inny stał na wieży strażniczej. Wielu z nas do dziś słucha jego starego, mądrego głosu. Ale można go także poczytać. Z Kronik dowiadujemy się, skąd naprawdę do nas przyszedł." Filip Łobodziński "Słucham go od tamtej pory, od 1976 roku. Żaden inny muzyk nie towarzyszy mi tak długo. Kupuję płyty w sklepie. Jestem staroświecki. Wyobrażam sobie, że pomagam mu utrzymywać byłe żony, kobiety, dzieci, wnuki, posiadłości, że dzięki mnie ma spokojniejszą starość. Zgrywam płyty do odtwarzacza w samochodzie i słucham podczas długich, samotnych tras. Słucham, jak jego głos matowieje, traci dźwięczność, lecz nie traci siły." Andrzej Stasiuk, fragment Posłowia

Książka „Kroniki. Tom 1” - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne.

Książka posiada 240 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kroniki. Tom 1"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Narodziny książki. Seria: Communicare - okładka książki
Narodziny książki. Seria: Communicare Lucien Febvre, Henri-Jean Martin
Produkty podobne:
Bukartyk. Fatalny przykład dla - okładka książki
Bukartyk. Fatalny przykład dla młodzieży Piotr Bukartyk, Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk
Piosenkarze - okładka książki
Piosenkarze Emilia Padoł