pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kronika pewnego miasta

Autor książki:

Pandelis Prevelakis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książkowe Klimaty
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 164 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788365595959
ISBN: 978-83-6559-595-9
Data: 2019-08-21
21.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Gdy Pandelis Prevelakis opuszcza Rethimno, nie przypuszcza, że to kreteńskie miasteczko zacznie się wkrótce chylić ku upadkowi. Po kilku latach autor wraca w rodzinne strony, by przekonać się, że czasy dawnej świetności nieodwołalnie minęły. Miejsce, które znał jako młodzieniec, istnieje już tylko w jego pamięci.

Dzięki wspomnieniom miasto jednak odżywa i pojawia się w pełni swego blasku. Anegdoty mieszają się tu z obrazami, wspomnieniami i zapachami. Bardziej niż faktyczną kronikę historia ta przypomina miłosną elegię, w której Prevelakis z gorzką melancholią i nostalgią przywołuje wizje minionego piękna.

Liryczną opowieść o Rethimno dopełniają dwa wizerunki miasteczka - tego z lat siedemdziesiątych, opisanego przez Janusza Strasburgera, tłumacza Kroniki pewnego miasta oraz tego współczesnego, widzianego oczami Bartosza Barszczewskiego, autora posłowia. Wbrew obawom Prevelakisa nie jest to jednak miejsce ani puste, ani stracone. Rethimno nie tylko nie zniknęło z map świata, ale cieszy się każdym nowym dniem.

Książka "Kronika pewnego miasta" - Pandelis Prevelakis - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Książkowe Klimaty. Książka posiada 164 stron i została wydana w 2019 r. Cena 21.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.