pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Królowa piękna z Jerozolimy

Autor książki:

Sarit Yishai-Levi

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 592 s.
Wymiar: 144x205 mm
EAN: 9788324083183
ISBN: 978-83-2408-318-3
Data: 2022-10-12
47.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Międzynarodowy bestseller Olśniewająca saga rodzinna o matkach i córkach, sekretach skrywanych przez lata oraz klątwie ciążącej na czterech pokoleniach kobiet z rodu Ermozów Luna o zielonych oczach jest najpiękniejszą kobietą w całej Jerozolimie. Jej córka Gabriela nie odziedziczyła po niej słynnej urody i wdzięku. Kobiety nie rozumieją się i nie potrafią znaleźć wspólnego języka, ale gdy dochodzi do tragedii, Gabriela odkrywa, że matka ma do zaoferowania znacznie więcej niż starannie pomalowane usta. Aby zrozumieć tę trudną relację, dziewczyna odkrywa różne wątki historii swojej rodziny: od prababki Mercady, znanej uzdrowicielki, kobiety surowej, zimnej i bezwzględnej, przez zgorzkniałą babcię Rosę, która sprzątała domy Anglików i nigdy nie zaznała szczęścia, po kochającą zabawę, promienną Lunę. Gabriela musi zmierzyć się z przeszłością o wiele bardziej złożoną, niż mogła przypuszczać i teraźniejszością, która bywa okrutna. Pełna rozmachu opowieść o niezwykłych kobietach, które w czasach dramatycznych zmian wytyczają własne szlaki. Okrzyknięty sefardyjską wersją Opowieści o miłości i mroku porywający portret żydowskiej rodziny spleciony z burzliwymi losami Jerozolimy od panowania osmańskiego po pierwsze lata młodego Państwa Izrael.

Yishai-Levi w swojej książce uchwyciła zarówno nierozerwalną nić łączącą pokolenia sefardyjskiej rodziny, jak i zawiłości codziennego życia w Jerozolimie. Ta powieść - przesycona widokami, dźwiękami i zapachami niczym jerozolimski targ, a przy tym tak bogata w szczegóły i kolorowa jak lewantyński gobelin to poruszający opis pojednania matki i córki. - Talia Carner, autorka Hotel Moscow i Jerusalem Maiden. Miłośnicy Gabriela Garcíi Márqueza pokochają Królową piękna z Jerozolimy. - Jewish Journal Język, smaki, przesądy i uprzedzenia rodziny Ermozów są równie zniewalające, co pełne przypraw, wyrafinowane przysmaki ich kuchni Fascynująca eksploracja (...) ludzkiego ducha. - Jewish Renaissance

Książka "Królowa piękna z Jerozolimy" - Sarit Yishai-Levi - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 592 stron i została wydana w 2022 r. Cena 47.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.