pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Śpiąca Królewna
Śpiąca Królewna 20.75 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Złota księga bajek
Złota księga bajek 24.06 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków
Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków 8.01 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Opowieści z Wielkiego Lasu
Opowieści z Wielkiego Lasu 16.35 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Królewna Śnieżka u krasnoludków
książka:

Królewna Śnieżka u krasnoludków

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 190x270 mm
EAN: 9788310131836
ISBN: 978-83-1013-183-6
Data: 2017-05-22
pozycja niedostępna

Królewna Śnieżka u krasnoludków - Gabriela Mistral - opis książki:

Niezwykłe wydarzenie literackie!
Klasyczne baśnie - "Czerwony Kapturek", "Śpiąca Królewna", "Kopciuszek", "Królewna Śnieżka u krasnoludków" - opowiedziane prawie sto lat temu przez chilijską poetkę noblistkę Gabrielę Mistral, nowocześnie zilustrowane przez młodych artystów, przełożone przez Krystynę Rodowską, wybitną tłumaczkę i poetkę. Wiersze napisane z ogromnym wyczuciem, ale bez słodzenia czy łagodzenia oryginału, nawiązują do wersji Charlesa Perraulta lub braci Grimm. Każda książka to edytorska perełka, co potwierdzają liczne nagrody, między innymi Honorowe Wyróżnienie w kategorii "Nowe horyzonty" na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii w 2014 roku.

Gabriela Mistral (właściwie Lucila de María Godoy Alcayaga) - urodziła się w 1889 roku w miejscowości Montegrande w niedostępnych, wysokich Andach. Chilijska poetka, dyplomatka i działaczka oświatowa. Już jako nastolatka zaczęła pracować jako nauczycielka, co kontynuowała przez wiele lat. Jej debiutem poetyckim były słynne Sonetos de la muerte (Sonety śmierci), nagrodzone w 1914 roku na konkursie literackim w Santiago de Chile. Gabriela Mistral należała do ludzi otwartych na różne doświadczenia i kultury, w związku z pracą w służbie dyplomatycznej dużo podróżowała po Ameryce Łacińskiej i Europie. Żywo angażowała się w sprawy społeczno-polityczne, a także w rozwój systemu edukacyjnego w Ameryce Łacińskiej. Pisała do największych chilijskich gazet. Poezję tworzyła pod pseudonimem literackim, którego przyjęcie było wyrazem uznania dla jej ulubionych twórców Gabriele D Annunzio i Frédérica Mistrala. Jej wiersze cechuje duża emocjonalność i bezpośredniość wyrazu, odczucie namacalnej obecności rzeczy i zjawisk natury, takich jak chleb, woda, sól, powietrze, ziemia, góry. W 1945 roku, jako pierwsza w historii Ameryki Południowej, otrzymała literacką Nagrodę Nobla. Zmarła w 1957 roku w Nowym Jorku, gdzie pełniła funkcję konsula chilijskiego. Jej literacka spuścizna obejmuje prozę i poezję, wiele jej utworów przechowuje archiwum Biblioteki Narodowej Chile.

Krystyna Rodowska - urodziła się w 1937 roku we Lwowie. Poetka, tłumaczka literatury hiszpańskojęzycznej i francuskiej, eseistka. Absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1979-1993 kierowała działem literatury hiszpańskojęzycznej w miesięczniku "Literatura na Świecie". Współpracuje z wieloma pismami literackimi, w tym z "Kwartalnikiem Artystycznym", "Twórczością", "Odrą". Tłumaczyła i publikowała utwory m.in. Jorge Luisa Borgesa, Octavia Paza, Pabla Narudy, Federica Garcii Lorki, André Bretona, Francisa Ponge a, Michela Deguy, Jacques a Roubaud. Za swą twórczość wielokrotnie nagradzana, m.in. nagroda "Literatury na Świecie" za przekłady poezji latynoamerykańskiej (1991), nagroda ZAi KS-u za wybitne osiągnięcia w zakresie przekładów z literatur francusko- i hiszpańskojęzycznych (2005), Oficerski Order Literatury i Sztuki, przyznany przez Minister Kultury Francji (2015), Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2016). Jest członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, PEN-clubu i ZAi KS-u.

Książka „Królewna Śnieżka u krasnoludków” - oprawa twarda - Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Książka posiada 32 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Królewna Śnieżka u krasnoludków"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kopciuszek - okładka książki
Kopciuszek Gabriela Mistral