pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Król Tygrysów jest nagi. Trzy lata w egzotycznym królestwie Joe Exotica

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788382100730
ISBN: 978-83-8210-073-0
Data: 2020-10-23
22.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Takie rzeczy tylko w Ameryce
Poskramiacz dzikich kotów. Poligamista i były nałogowiec. Założyciel parku z egzotycznymi zwierzętami, showman, celebryta, piosenkarz country, magik, kandydat na gubernatora i prezydenta Stanów Zjednoczonych. W 2019 roku skazany na 22 lata pozbawienia wolności za popełnienie kilkunastu przestępstw federalnych, w tym złe traktowanie tygrysów i zlecenie zabójstwa.

Kim naprawdę jest Joe Exotic?
Wyemitowany z początkiem 2020 roku serial dokumentalny Netflixa, Król tygrysów, przyniósł Joemu rozgłos i upragnioną sławę, choć przedstawiono go w niekorzystnym świetle. Wkrótce pojawiły się głosy, że otumaniał zwierzęta narkotykami, pozwalał podwładnym na akty zoofilii i udzielał rasistowskich wypowiedzi. Sam konsekwentnie zaprzeczał oskarżeniom, podkreślając, że jest ofiarą pomówień.

Król Tygrysów powstawał przez pół dekady i był realizowany przez kilka ekip. Duża część z zarejestrowanych na przestrzeni lat materiałów została nakręcona przez autora tej książki.

Mateusz Gugałka pracował jako operator i montażysta na terenie Garold Wayne Exotic Animal Memorial Park w Oklahomie. Był świadkiem i uczestnikiem wydarzeń, które twórcy serialu zdecydowali się przemilczeć. Teraz postanowił o nich opowiedzieć.

Król tygrysów jest nagi rzuca na postać i perypetie słynnego hodowcy zwierząt zupełnie nowe światło.

Książka "Król Tygrysów jest nagi. Trzy lata w egzotycznym królestwie Joe Exotica" - Mateusz Gugałka, Bartosz Czartoryski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sine Qua Non. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2020 r. Cena 22.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.