pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kresowa Atlantyda. Tom 9. Historia i mitologia miast kresowych
Tytuł książki:

Kresowa Atlantyda. Tom 9. Historia i mitologia miast kresowych

Autor książki:

Stanisław S. Nicieja

Dane szczegółowe:
Wydawca: MS Wydawnictwo
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788361915591
ISBN: 978-83-6191-559-1
Data: 2017-01-31
43.91  58.80  14.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W IX tomie "Kresowej Atlantydy" autor wyprawia się w trzech kierunkach. Pierwszy - na słoneczne, gorące Pokucie, nad granicę rumuńską, do Śniatyna, do miasta, które Zbigniew Cybulski nazwał najpiękniejszym w II Rzeczypospolitej. Jest tam zapis kilkudziesięciu sag rodzinnych i dzieje "złotego pociągu", którym wywieziono 80 ton polskiego złota, ratując je przed hitlerowską grabieżą. Jest też historia artystów z Wesołej Lwowskiej Fali.

Drugi kierunek to wschodnie Podole - Pików, miejsce urodzenia najsławniejszego z rodu Potockich: Jana Potockiego, autora światowego bestselleru "Rękopisu znalezionego w Saragossie". Prof. Nicieja dotarł tam i, pisząc esej o fenomenie artystycznym Jana Potockiego, zdokumentował to, co zostało dziś w legendzie tej okolicy.

Trzeci kierunek autorskiej wyprawy to Wołyń - Krzemieniec i okolice, miasto Słowackiego i wspaniałej uczelni nazwanej Atenami Wołyńskimi. Autor ukazuje Wołyń mieszczański, świat bohemy krzemienieckiej i urodę krajobrazowo-architektoniczną tej dzielnicy. Przypomina piękne legendy tworzone od czasów królowej Bony do dnia dzisiejszego. Prof. Nicieja dopełnia w sposób oryginalny i sugestywny obraz Wołynia z filmu Wojciecha Smarzowskiego, dając mu rys nie tylko tragiczny.

Tom zawiera 230 zupełnie unikatowych fotografii z precyzyjnymi opisami, kto na nich się znajduje, a rytm narracji wzbogaca licznymi anegdotami.

Książka "Kresowa Atlantyda. Tom 9. Historia i mitologia miast kresowych" - Stanisław S. Nicieja - oprawa twarda - Wydawnictwo MS . Książka posiada 272 stron i została wydana w 2017 r. Cena 43.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Stanisław S. Nicieja - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kresowa Atlantyda. Tom 1-4. PAKIET - okładka książki

Kresowa Atlantyda. Tom 1-4. PAKIET

Stanisław S. Nicieja
Produkty podobne: