pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kredkami do Nieba. Rok A
Tytuł książki:

Kredkami do Nieba. Rok A

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 215x276 mm
EAN: 9788378238614
ISBN: 978-83-7823-861-4
Data: 2017-01-17
20.62  29.90  9.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

"Kredkami do Nieba" może sprawić, że Dobra Nowina nie będzie dla dzieci jedynie abstrakcyjną opowieścią o tym, co wydarzyło się dwa tysiące lat temu w egzotycznym kraju. Dzięki ołówkom, farbom, nożyczkom te wydarzenia stają się czymś bliskim, a my: dzieci, rodzice, dziadkowie - jesteśmy ich uczestnikami. To jest bardzo ważne, bo przecież Ewangelia mówi do nas dzisiaj, gdy słuchamy jej w czasie mszy świętej lub czytamy ją po cichu. Ewangelia mówi do nas, a my możemy i powinniśmy odkrywać coraz głębiej sens tego, co Bóg pragnie nam przekazać. Dobrze jest próbować odnajdywać w niej nasze życie, a nie tylko traktować ją jako opowieść o tym, co się kiedyś wydarzyło. Gdy próbujemy sobie wyobrazić, jak wyglądały sandały na nogach Pana Jezusa, On staje przed nami i zaprasza, by iść za Nim.

Gdy próbujemy wyobrazić sobie drzewo, na które wdrapał się Zacheusz, od razu pytamy, gdzie było nasze miejsce w tłumie patrzących na Jezusa. Gdy idziemy z uczniami do Emaus, uczymy się szukać Jezusa w każdym, kto nam dziś towarzyszy. Jestem przekonana, że właśnie próba uchwycenia różnych szczegółów i ich zapisania, narysowania, odtworzenia, jest świetnym sposobem na przybliżenie treści Ewangelii.

Dzięki "Kredkom" historia narodzin, nauczania, śmierci i zmartwychwstania staje się naszą historią. Ona dzieje się teraz i teraz stawiane są nam pytania, na które musimy odpowiedzieć.

Może czasem każdy powinien wziąć kredkę i narysować pusty Grób?
Joanna, babcia

Książka "Kredkami do Nieba. Rok A" - Dorota Łoskot-Cichocka, Anna Moszyńska - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2016 r. Cena 20.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kredkami do Nieba. Rok B. Zajęcia - okładka książki

Kredkami do Nieba. Rok B. Zajęcia plastyczne inspirowane...

Dorota Łoskot-Cichocka, Anna Moszyńska
Produkty podobne:
Kredkami do Nieba. Rok B. Zajęcia - okładka książki

Kredkami do Nieba. Rok B. Zajęcia plastyczne inspirowane...

Dorota Łoskot-Cichocka, Anna Moszyńska
Idziemy na Mszę Świętą - okładka książki

Idziemy na Mszę Świętą

Karine-Marie Amiot, Florian Thouret
Polscy patroni. Seria: Kocham Polskę - okładka książki

Polscy patroni. Seria: Kocham Polskę

Jarosław Szarek, Joanna Szarek