pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Krążowniki III Rzeszy
książka:

Krążowniki III Rzeszy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 214x304 mm
EAN: 9788378896425
ISBN: 978-83-7889-642-5
Data: 2018-04-11
112.18  150.00  37.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Krążowniki III Rzeszy - Witold Koszela - opis książki:

Książka Krążowniki III Rzeszy to opracowanie poświęcone okrętom tej klasy jakie pełniły służbę w niemieckiej Reichsmarine, a później Kriegsmarine.

Traktat wersalski, który formalnie kończył I wojnę światową nakładał na przegrane Niemcy bardzo dotkliwe warunki rozbrojeniowe, ograniczając m.in. potencjał floty wojennej do zaledwie sześciu pancerników i tyluż krążowników. Zarówno jedne, jak i drugie były okrętami starymi i nieprzedstawiającymi większych wartości bojowych, a na domiar złego traktatowe postanowienia wprowadzały ograniczenia w jakości i liczebności nowobudowanych jednostek, co sprawiało, że niemieccy konstruktorzy zmuszeni byli do projektowania i budowy dość niezwykłych okrętów.

Jednymi z nich były krążowniki, budowane przy zastosowaniu wielu nowatorskich rozwiązań i technologii, co niejednokrotnie pozwalało nazywać je wyjątkowymi, mając tutaj na uwadze m.in. napęd lub uzbrojenie, a nieraz także samą historię służby.

Opracowanie jest niejako kontynuacją wydanej w 2016 roku książki pt. Pancerniki III Rzeszy i podobnie jak w tamtej autor w charakterystyczny dla siebie sposób opisuje dzieje hitlerowskich krążowników zachowując kolejność w jakiej wchodziły do służby, poświęcając przy tym wiele miejsca ich budowie i historii służby, nie stroniąc przy tym od polityki mającej ogromny wpływ na dzieje tych okrętów.

Doskonałym uzupełnieniem są dziesiątki znakomitej jakości fotografii pochodzących w głównej mierze z prywatnych zbiorów osób wspierających autora oraz znakomitej jakości rysunki przedstawiające sylwetki wszystkich opisywanych w książce jednostek.

Książka „Krążowniki III Rzeszy” - oprawa twarda - Wydawnictwo Napoleon V.

Książka posiada 344 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Krążowniki III Rzeszy"
Witold Koszela - autor m.in.:
Pancerniki III Rzeszy - okładka książki
Pancerniki III Rzeszy Witold Koszela;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
U-Booty typu IX. Oceaniczna broń - okładka książki
U-Booty typu IX. Oceaniczna broń podwodna Hitlera Mariusz Borowiak, Tadeusz Kasperski
Produkty podobne:
Pancerniki III Rzeszy - okładka książki
Pancerniki III Rzeszy Witold Koszela